Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Nikotinmentes dohány?

Nikotinmentes dohány?

Figyelt kérdés
Létezik olyan dohány, vagy dohánypótló készítmény, amelyik nem tartalmaz nikotint, és esetleg kátrányt sem?

#dohánypótló
2021. dec. 15. 11:31
1 2
 1/15 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Annak mi értelme lenne? Megmarad a rákkeltő hatás a nikotinfüggőség tüneteinek enyhítése nélkül.
2021. dec. 15. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Próbáld jól érteni, hogy mit szeretnék. Nem tudom mik vannak, de ha vannak valami ilyesmi készítmények, termékek, akkor ne habozz mutatni kérlek.
2021. dec. 15. 15:23
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Nikotin nélkül hatástalan - vagy csak a mérgező hatása marad.

Azt meg minek szívnád?

Ha létezne ilyen, akkor mindenki falevelet szívna pl.

2021. dec. 15. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Oké. Ezentúl kérem olyan írjon, aki ismer ilyen vagy hasonló készítményt. Köszönöm!
2021. dec. 15. 15:52
 5/15 anonim ***** válasza:
88%
Nem létezik ilyen készítmény, mert nincs értelme.
2021. dec. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Szerintem meg van ertelme. Ha van aki megveszi, akkor van ertelme kesziteni, es en megvennem.
2021. dec. 15. 21:49
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyan nem dohányoztam sose, de úgy tudom a dohánynak pont a nikotin adja az élvezeti értékét (legalábbis a függőséget az okozza). Anélkül kb bármilyen növénynek a szárított levelét elszívhatnád, a dohány növény nem attól különleges, hogy meg lehet gyújtani és el lehet szívni a levelét, hanem a benne lévő nikotintól. A kátrányt amúgy nem tudod elkerülni, mert nem a dohányban magában van, hanem az égés során keletkezik. (Mármint a hagyományos ciginél nem lehet kiküszöbölni, vízipipa ha jól tudom kiszűri.)
2021. dec. 16. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Wadmalac ***** válasza:

"Ha van aki megveszi, akkor van ertelme kesziteni, es en megvennem."

Te egyedül elég szűk piac vagy rád ipari gyártást és kereskedelmet alapozni.


Amúgy régen lehetett kapni gyógyfüvekből készült nikotinmentes cigit.

Gyorsan megszűnt, éppen mert alkalmatlan volt a cigi kiváltására.


Folyadékos e-cigihez létezik nikotinmentes folyadék, a leszokás utolsó lépcsőjeként, folyamatos nikotin-dózis csökkentés utánra. Illetve olyanoknak, akik csak a ködgyertyaként felhőket pöfékelésre használják, nem cigi helyett.


Amúgy tényleg dohánytermékek arra készülnek, hogy a nikotint adják, vagy ugyanazt, de legalább nagyon hasonló érzést, mint a rendes dohányzás.

2021. dec. 16. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

"nem tartalmaz nikotint, és esetleg kátrányt sem"

Idevágó cikk:

[link]

2021. dec. 16. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Én egy időben kísérleteztem ilyenekkel. Gyógyszertárban lehet ziliz gyökeret kapni. Apró darabkák vannak kiszárítva, nem valami hatékonyan ég, folyamatosan újra kell gyújtani, illetve tűz alatt tartani, mint ha crack-elnél.

Aztán pár szárazabb fűszernövénnyel is meg lehet próbálni, rozmaringgal például. Az élményt végül is adja.

Dohányboltokban lehet kapni kis méretű fém pipát, kifejezetten ilyen dohánytól elérő dolgokhoz.

De összességében alig éri meg a macerát.


Ha jót akarsz, akkor inkább vízipipázz. Az van dohánymentes aromás is, de a dohánnyal is tisztább és egészségesebb. Csak hát, azzal is a sok többlet munka. Vagy vannak arab vizipipás helyek, csak be kell táblázni a napi időbeosztásba.

2021. dec. 22. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!