Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Nikotin oldat e -cigaretta...

Nikotin oldat e -cigaretta alapléhez?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy hogyan készítsek el olyan nikotin oldatot, amelynek 1ml folyadéka tartalmaz 11mg nikotint?

Az ipari nem aromázott "Vad" dohányból milyen mennyiséget áztassak milyen mennyiségű desztillált(Ioncserélt) vízbe?

-.:

50-50 pg/vg 1 literes alapba szeretnék egy 11mg/ml nikotintartalmat beleoldani.

-

A készen kapható nikotinos alaplének horribilis összege van! Valahogyan biztos vagyok benne hogy meg lehet oldani.

-

A válaszokért előre köszi!



2017. febr. 28. 18:59
 1/9 anonim ***** válasza:
Mivel 1 erős szál cigiben van ennyi, így 1 erős szál cigiben lévő dohányt kéne. Vagy 2 közepest. De jelzem, az íze is rossz lesz, meg a szaga is. Hogyan tisztítod meg? Szűrőpapírral meg aktívszénnel?
2017. febr. 28. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Úgy gondoltam hogy elkészítem az oldatot, majd jó alaposan átszűröm többször. Illetve ha megvan az oldatban a kiválasztott nikotintartalom, akkor 10ml -s flaskákba keverem az alaplevet illetve a hozzá arányos nikotin oldatot, majd erre rá a kiválasztott ízesítőaromát.

Így is pocsék ízt produkálna?

2017. febr. 28. 19:16
 3/9 anonim ***** válasza:

Az aktív szén kiszűrné a szín és ízanyagokat nagyjából. De azt nem tudom, hogy a nikotint is felszívja-e. Szűrőpapír kéne ehhez elsősorban, hogy tisztára szűrd.

Amúgy a vad dohány nedve nem tartalmaz nikotint? Ha igen, azt kéne kipréselned.

2017. febr. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Csak halkan mondom, a nikotint régebben növényvédőszernek használták, mert erős idegméreg.

De mivel használata során sok mérgezés és haláleset volt már betiltották.

2017. febr. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A dohányt ingyen tudod szerezni? Mert ha nem, akkor kizárt dolog, hogy olcsóbban gyere ki. Eurónként 350-550 milligram nikotint tudsz venni kiszereléstől függően. Ez 2-3 doboznyi piros cigi teljes nikotintartalma 300 forintért. A "drágább", 350 mg/eurós esetben még VG/PG se kell hozzá mert egyből 12 mg/ml-es hígításban jön, tehát végsősoron talán olcsóbban is jössz ki vele.


Nem tudom az ipari dohány milyen áron mozog de le lennék döbbenve, ha olcsóbban meg tudnád oldani. És akkor azt sem tudod, mennyi oldódik ki belőle, milyen ótvar íz marad utána, stb. Ha te tényleg horribilisnek tartod ezt az árat, akkor ez a nikotinfüggőség téma nagyon nem neked való móka. A cigihez képest szinte ingyen van...

2017. márc. 1. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Wadmalac ***** válasza:

Hasonló módszerrel gyártottam permetező rovarirtót levéltetű ellen a chili-paprikáimra.

Tea módjára 2 dl vízzel nyakon öntöttem kb. 3 g vágott dohányt, hagytam ázni egy órát, majd szűrtem és pumpás porlasztó flakonba töltöttem.

Egy kevés a kezemre folyt, gyorsan lemostam ,de utána órákon át nem volt gusztusom rágyújtani.

Gyanítom, hogy bőrön át is hatott.

Én óvatosan kísérleteznék a helyedben az ilyetén felhasználással.

Nehogy a levéltetveim sorsára juss.

2017. márc. 1. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Wadmalac ***** válasza:

Hopp, a másik, az e-cigi folyadékok min.99% tisztaságú növényi glicerinből vannak. Ezt akarod te VIZES OLDATTAL keverni?

Azzal nincs baj, hogy a glicerin ne keveredne vízzel, sőt, állati higroszkópos.

De a végeredményed az eredeti glicerin vizes oldata lesz. Az e-cigi kazánja nem vizes cuccra van tervezve.

Lehet, hogy simán bezárlatol és nem is izzít, esetleg tenyeredbe durrantja az akkut.


Szóval még egy szempont, ami miatt kérdés, megéri?


Olyan qrva olcsó .sk oldalakról lehet e-cigi folyadékot rendelni, hogy csak na.

2017. márc. 1. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Wadmalac!


Engedd Darwint dolgozni...

2017. márc. 1. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Wadmalac ***** válasza:

#8:

A kérdezőn esetleg, de a levéltetvekről az én chilimen én döntök. :D

2017. márc. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!