Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mit szolnátok, ha Magyarország...

Mit szolnátok, ha Magyarország vagy az EU is felmenő rendszerben betiltaná a cigit?

Figyelt kérdés

Mint Új Zéland kezdi hamarosan.


(Azon kívül mit szólnátok, hogy mert diktatúra meg a választás személyes szabadsága)


2021. dec. 16. 12:36
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
59%

Nem tudom elképzelni a gyakorlati megvalósítását.

Az alkoholt sem tudták betiltani, pl. USA-ban.

2021. dec. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
65%

Én abszolút örülnék, 14 éven át szívtam azt a szar, és már 9 éve, hogy nem... pontosan tudom, micsoda pokoli rabság, nehez belőle kiszabadulni még annak is aki ki akar...

Szerintem ennek nem kéne kérdésnek lennie... mindenki tudja pontosan hogy mennyire káros, én azt nem értem, miért nem tíltották be már réges régen... szomorú, hogy az üzlet előrébbvalí m8nt millió és millió ember élete, egészsége.

2021. dec. 16. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
64%

Lényegében most is efelé haladunk, hiszen évről évre emelik az árát és még fogják is egészen addig amíg már nem fogja tudni kifizetni szinte senki vagy inkább leszokik és másra költi azt a pénzt.

Ezt nem nevezném diktatúrának, hiszen egy baromi káros dologról beszélünk, ami évről évre több embert öl.

2021. dec. 16. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
61%

Ha az egészség szempontjából nézzük, akkor még nagyon sok mindent be kéne tiltani, illetve korlátozni az elfogyasztható mennyiségét.

Szerintem utólag nem lehet már ezeken ilyen drasztikusan változtatni. Inkább arra kell odafigyelni, hogy a jövőben már ne legalizáljanak olyat, ami káros is lehet.

De nem ebbe az irányba mennek. Újabb dohánytermékek jelennek meg. Nem tudom, hogy Új-Zélandon csak a hagyományos dohánytermékeket vagy a most divatos újfajta termékeket (elektromos, dohányhevítéses) is betiltanák?

2021. dec. 16. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
44%
Támogatnám.
2021. dec. 16. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
55%

Nem különösebben érdekelne, nem érint.

Annak viszont NAGYON örülnék, ha 0-150 éves korig betiltanák a köztéri dohányzást, hogy elkerülhesse a dohányfüstöt az, aki nem kér belőle.

2021. dec. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
35%
Örülnék neki.
2021. dec. 16. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
64%
Csak én nem tudom, mi az, hogy felmenő rendszer?
2021. dec. 16. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
78%

#8

Akiknek egyszer már meg volt engedve, azoknak nem tiltják be.

Úgy emlékszem, hogy aki most 14 éves, az viszont már soha életében nem fog tudni (legálisan) dohányterméket venni. Aki most 30, az fog tudni.

2021. dec. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
80%
Aha... hát ennek így fekete gazdaság lesz a vége
2021. dec. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!