Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mennyi az esélye annak a...

Mennyi az esélye annak a magyarországi állami egészségügyi rendszerben, hogy egy PCR teszt hamis pozitív eredményt adjon?

Figyelt kérdés
A mintakezelésnél biztosan becsúszhat hiba (szennyeződés), de nem tudom, hogy milyen más tényezők vezethetnek hamis pozitív eredményhez és ez mennyire gyakori Magyarországon statisztikailag.

2021. máj. 3. 05:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Erre nem fogsz statisztikát találni. A probléma ott kezdődik, hogy otthon vagy rgy mintavevő ponton X óráig ugyanabban a védőruhában,kesztyűben van aki veszi a mintát. Namármost sok kutatás mutatta ki, hogy mennyi ideig milyen anyagon meddig életképes a vírus. Pl. lakásra odamegy és valaki valóban fertőzött, akkor a levegőben is lehet vírus, rátapad a ruhára és egy másik, esetleg nem pozitív páciens lakására átviheti. De akár össze is cserélhetik véletlenül a mintákat,akár laborban is.
2021. máj. 3. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
62%

0.2 és 0.9% között


[link]

2021. máj. 3. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
77%

10% körül.

De ugye ez elég ritkán derül ki, mert ha poztív vagy akkor onnantól leprás, senki nem fog mégegyszer hozzád nyúlni az egészségügyben, legfeljebb a covid elfekvőn.

Nekem van haverom akinek fals pozitív lett, 1 héten belül csináltatott még 2 tesztet, meg utána antitest tesztet is, minden negatív, a család is negatív. De ezt ő csinálta saját szakállára

Az orvosok nem ismerik el, hogy fals pozitív volt. Így statisztika sem lesz belőle

2021. máj. 3. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom hogy mennyire gyakori, de párom is így járt. Az első gyorstesztje pozitív lett, így 10 nap karantén. Utána csináltak ismét egy gyorstesztet és egy antigén tesztet is, mind a kettő negatív lett, tehát soha nem is volt fertőzött 🤷‍♂️
2021. máj. 3. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
77%
Az én időmben még azt tartották, hogy egy teszt ne teszt.
2021. máj. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
63%
*egy teszt nem teszt
2021. máj. 3. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, a link nagyon hasznos volt. Esetünkben helyesen adott pozitív eredményt a PCR teszt, néhány naponta újra történt tesztelés.
2021. máj. 26. 14:02
 8/8 anonim ***** válasza:
48%
Sokkal nagyobb, mint gondolnánk. Az USA-ban csináltak ilyen vizsgálatot, és az lett a vége, hogy szinte az összes pozitív teszt fals volt, csupán influenzás volt az illető.
2021. máj. 27. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!