Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Ez most száj, vagy nyelv rák?

Ez most száj, vagy nyelv rák?

Figyelt kérdés

Kezdem előröl mert ez egy hosszú történet de ígérem rövid leszek :)

Az van hogy én kb 2 évig ugy heccből szívtam a cigiket... tehát nem tüdőztem le... (lesz@rom a leoltó, lefikázó, bunkó megjegyzéseket erre a részre: tehát nem tüdőztem le, köszi) csak párszor, deee ritka volt... és mostanába ujra elkezdtem természetesen normálisan, de sok éjszakán át azon gondolkoztam nem e lehet nekem szájrákom... a nyelvem teteje elég fehér színü, és ha erősen végighuzom rajta a felső két fogam ( tudom viccesen hangzik :D ) ott marad egy picit a nyoma, majd elmulik. De tényleg nagyon fehér a nyelvem teteje. Meg mostanába a nyelvem leghátul jobb illetve néha bal oldalt... nem az hogy fáj... furcsa érzést '' ad '' és nem tudom mitől lehet. És most jön az a dolog amitől legnagyobbat fogtok kacagni, kivéve én mert nem tudom h ennek így kell e lennie. A nyelved legvégén (ugye ahova leszoktak nyulni hogy hány) ott ilyen kicsi nem tudom hogy nevezzem, mint a sok kicsi pattanás... na most én abba reménykedem hogy az valami ízlelő bimbó. A kérdésem az lenne hogy most ez mi vagy mi legyen mert mostanába nagy félelemmel merek rágyujtani, hogy uramisten és ha 5 év mulva nekem annyi? vagy szájrák? vagy valami? (Kérlek ne azért irj olyan választ hogy hagyd abba mert te azt szeretednéd... én értekelem h te azt szeretnéd, de én nem azt kérdeztem. Tehát mennyi az esély hogy kialakul a száj rák és szerinted folytassam e mert nem fog kialakulni ha norm cigizel, vagy ne mert 5 éven belül tuti kifog!) [ja és am a szájrák az egy nem kellemes dolog mi? és gyogyítani se lehet?:D]


2010. szept. 6. 23:08
 1/4 A kérdező kommentje:
Elnézést a helyesírási hibákért, és még annyit hogy tényleg komolyan kérdezem... köszönöm!
2010. szept. 6. 23:11
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Megnyugodhatsz ez nem rák!!!

Mindenkinek vannnak ijen "pattanásai" sok kis apró mirigy, ami a nyáltermelésért felelösek!

Nekem 2 naponta vannak kis göbök a nyelvem hegyén, és én is dohányzom elég erösen!

Nyugodtan elmehetsz fül-orr gégészetre semmit sem fognak találni, a rák nem itt kezdödik!!

2010. szept. 6. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
80%

Ha nem akarsz folyton attól rettegni, hogy problémáid lesznek tőle, egyszerűbb abbahagynod a cigizést. Ha nem vagy hajlamos a hipchondriára, csak most kicsit megijedtél, akkor meg döntsd el magad - természetesen a cigizés emeli a rákos megbetegedések kockázatát, de ettől függetlenül is kialakulhat rákod, szóval neked kell érezni, én spec nem teszem ki magam ennek a plusz kockázatnak (így is van elég manapság).

Válaszul az első kérdésedre, igen-igen valószínűtlen, hogy most szájrákod legyen. Ha a kezeden húzod picit erősebben végig a kezed, annak is ott lesz egy kis ideig a nyoma, ez a területet behálózó érrendszer miatt van. A furcsa érzésed így most nem tudom hova tenni, bár őszintén szólva azt sem tartom kizárhatónak, hogy már csak beképzelted, mert izgultál. Ettől persze lehet, hogyha megvizsgálnának, kiderülne valami, mert így látatlanban, kizárólag az általad elmondott tünetek alapján nehéz bármit is mondani. Ha nem múlik az aggódásod, mutasd meg fül-orr-gégésznek.

A kis "pattanások" normálisak.

Amúgy nem bántásból (mit tudom én, milyen biológia tanárod volt, meg körülmények), de légyszi, olvasgass már egy-két biológia könyvet szabadidődben, hidd el, hasznodra válhat.

2010. szept. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
76%
fehér a nyelved teteje? lepedék... fogmosásról hallottál már?
2010. szept. 7. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!