Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mennyi idő és mennyi cigaretta...

Mennyi idő és mennyi cigaretta kell ahhoz, hogy valakinél függőség alakuljon ki?

Figyelt kérdés
Gondolok ezalatt már a kezdeti helyzetekre, mint amikor egy villamosmegállóban eszébe jut az embernek, hogy "de elszívnék egy szál cigit". Naponta/hetente hány szál, és mindez mennyi ideig megengedhető? Esetleg lehet úgy cigarettázni bizonyos módszerekkel (rendszertelen, ritka szívás,stb), hogy az emberben ne alakuljon ki sose függőség?
2008. dec. 14. 18:55
 1/9 anonim ***** válasza:
64%
Én néha bulikban elbökök néhány dekket, de nem vagyok függő, bármikor azt tudom mondani, hogy nem.
2008. dec. 14. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
69%

Hasonló a helyzet, mint a kábítószerrel: ott is igen nehéz mértékletesnek maradni.


Ha már állandóan azon töprengesz, hogy mennyi a megengedhető adag a cigiből, és sűrűn eszedbe jut különböző helyzetekben - az már jó út a függőség felé. Mert ugye nem elég egyszer kipróbálni: többször is kell - aztán egyre sűrűbben - na és persze kínálnak is - és lesznek stresszes helyzetek, amikor muszáj rágyújtani - és így tovább, a végtelenségig.


Közben persze sokszor meg lehetne állni - de NEM FOGSZ MEGÁLLNI. Előbb vagy utóbb mindig lépsz tovább.

2008. dec. 14. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Bizonyos esetekben elég egy szál is, és aztán csak jön a többi. De van, amikor az illető bármikor nemet tud mondani. Ez mind akaretőtől függ.
2008. dec. 14. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Állitólag már egyetlen száll ki alakithatja a fügőséget csak attol függ hogy mijen hatással van rád ha nem tetszik ugysem szoksz rá. mert inkább elkerülöd, de ha tetszik keresni fogod :)
2008. dec. 15. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
69%
Teljesen emberfüggő. Én személyszerint hétköznap egyáltalán nem dohányzok, nem is esik jól, ha magamban cigizek. Egyszerűem rossz. Viszont hétvégén egy sör mellett a haverokkal nagyon jól tud esni. Fizikailag soha nem kívánom, csak lelkileg. Sajnos állítólag erről a nehezebb leszokni. Valóban, még sose tudtam megállni, hogy egy sör mellett ne cigizzek, pedig tényleg csak lelkiekben kell. De azt hiszem, ha lenne egy komoly indokom (például ha orvos megtiltja) szó nélkül le tudnám tenni.
2008. dec. 30. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
37%

A cigaretta is drog ezt ne felejtsük el.

Csak éppen nem tiltott drog,de ugyanugy müködik,mint bármilyen más drog.

Egyetlen szál kell csak hogy függővé válj,többnyire így szokik rá mindenki.Idővel egyre több kell belőle,és minél tovább szívod annál nehezebb lesz abbahagyni...

2008. dec. 31. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
előttem lévő válaszoló: hülye.
2009. jan. 15. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
én három éve próbáltam először, és azóta is néha elszívok egy szálat, főleg bulikban vagy társaságban, de nem szoktam rá. életemben egyszer vettem egy dobozzal, és kb fél év kellett hogy elfogyjon úgy hogy másnak is adtam párat belőle. Néha jólesik, hangulatos, de nem érzem azt hogy szükségem van rá szerencsére. Van hogy hónapokig nem, aztán megint kedvem van
2012. aug. 22. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mert kezdő vagy.

Aztán majd valamikor tovább fogsz lépni. Ha meg nem halsz addig (más miatt).

2012. aug. 22. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!