Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Ez hogy hogy nem büntetendő?

Ez hogy hogy nem büntetendő?

Figyelt kérdés
Ma amikor sétáltam hazafelé a fő utcán látam egy tinipárt,ismertem őket kb annyira hogy hány évesek, teljes név, szülők,suli és ennyi. A lány 16 volt a fiú meg 17. A lány kezében egy ecigaretta volt a fiú kezében meg normális cigaretta. És arra csodálkoztam rá hogy ez nem bűntetendő. Mert elméletileg nem mehetnének be a dohány boltba mert még nem múltak el 18 évesek... meg ha arra jár egy rendőr akkor elkérheti a személyiigazolványukat.-és ha látja hogy nincsenek 18 éven felüliek akkor meg bűntetheti őket.- vagyhat a szülőket mert ugye ez kiskorú egészségének a veszélyeztetése.( a pontok helyén kérdőjel van csak nem engedi a rendszer)

2022. jan. 9. 22:42
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez így lenne, akkor nem cigizne már a 14-15 évesek nagy része is. Le sem sz.rják a rendőrök, hogy ki-hány évesen cigizik. Mellesleg hiába nem mehet be a dohányboltba, meg tudja vetetni mással is, illetve kérhet is valakitől.
2022. jan. 9. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
68%
Talált cigit szívnak.
2022. jan. 9. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
40%

Büntetendő, csak sokan nem is tudják. Az is büntetendő, ha 18 év alatt alkoholt fogyasztanak. Ezek ugye korlátozás alá eső termékek. Nem is vehetik meg 18 éven aluliak és nem is fogyaszthatják ezeket.

Csak a rendőröknek is van jobb dolga. Meg ők is emberek. Van amiről saját jogkörben dönthetnek még, hogy észre veszik-e vagy sem, bele kötnek-e vagy sem. Ha nagyon akarnák sokkal több birságot is ki tudnának szabni és jobban szivathatnák az embereket. De a többségük nem ezért lett rendőr. Ha az egyéb szabályokat tartják, akkor inkább félre néznek. Nem foglalkoznak ezekkel. Meg lássuk be lenne is jobb dolguk, mint az, hogy a 18 év alatti dohányosokat szivassák.

2022. jan. 9. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Argloss ***** válasza:
88%
Az árusítás van törvényhez kötve, nem pedig a dohányzás/alkoholfogyasztás. Igazoltathatnak, kikérdezhetnek, hogy hol szerezted a terméket, illetve a szülőket tudják elővenni.
2022. jan. 9. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
86%

Igazán nem azért, de szerencséd van, hogy a rossz helyesírás nem büntetendő. Egyébként meg, nem büntetendő, mint ahogy előttem Argloss leírta, az árusítás van törvényhez kötve, nem pedig a fogyasztás.


De mindegy is, örülök, hogy ilyen jó életed van, hogy mások életén is segíteni akarsz, igazán rendes tőled.

2022. jan. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Miért kell mindig mindenkinek a másikkal foglalkozni? Ki mit csinál miért csinál.. Ő dolga... Először nézz körül a saját házad táján... szerintem ott sem találsz mindent rendben...
2022. jan. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
6/6 én csak kíváncsi voltam mert én ugy tudtam hogy ez büntetendő és ezért csodálkoztam rá.
2022. jan. 10. 21:47
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Képzeld, engem meg a nagyapám kínált meg sörrel amikor 10 éves voltam. Akkor őt is bilincsben kellett volna elvinnie a rendőröknek velem együtt?! 😂
2022. jan. 11. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Az én osztálytársaim 5 éve a Fornettis csajt kérték meg, hogy menjen be a szomszédos konténerbe cigiért.

Szerintem magán ügy, tudja a következményeit, mégis sokan csinálják. Néha az én fejemben is megfordul, megfordult a gondolat, de az egészségügyi kockázatok miatt mindig gyorsan elhesegetem.

2022. jan. 11. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Èn 12 èvesen keztem el dohànyozni. Nagyobbakat kèrtem meg, hogy vegyèk meg nekem. Illetve Felnőtteket. Ès igent mondtak arra, hogy megveszik.
2022. jan. 14. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!