Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Könnyű volt leszokni?

Könnyű volt leszokni?

Figyelt kérdés

Én 16 éves korom óta dohányzok.

1 doboz cigit megy el napiba kb.

Volt mikor 20 hónapig nem gyújtottam rá és olyan is, hogy 8 hónapig. Nekem könnyű volt letenni mert nem gyújtottam rá és ennyi. Most megint szívom fél éve, de tegnap óta nem gyújtottam rá és most nem is fogok.

Aki olvassa ezt és van kedve az megoszthatja, hogy neki hogyan ment a leszokás. Nektek hogyan ment?


2022. febr. 3. 12:09
 1/9 anonim ***** válasza:
59%
Nekem könnyű volt.... Mondjuk nem is szoktam rá xd
2022. febr. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Jó válasz 😉
2022. febr. 3. 12:36
 3/9 anonim ***** válasza:
Nemrég találkoztam teljesítménytúrán egy e-cigissel, ő korábban sokáig rendes cigit szívott, és arról szokott át az e-cigire, azt nem mesélte, hogy mennyire volt nehéz, de azt igen, hogy amióta e-cigizik, azóta a normál ciginek a szagát sem viseli el.
2022. febr. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon változó, teljesen emberfüggő.

A nikotinnak vannak kb. a legkevésbé durva elvonási tünetei az összes fizikai függőség közül, kb. csak a kávé és a cukor gyengébb.

Ugyanakkor nagyon sok ember azért cigizik, mert szorongása, vagy egyéb lelki problémája van. A nikotin ezeket nagyban enyhíti; azonban ebben az esetben kegyetlenül nehéz leszokni. A fizikai elvonási tünetek nem problémásak, viszont 1 cigimentes nap után már vissza is tér az összes szorongás, és úgy van vele az ember, hogy basszus, mennyivel jobb volt,amíg cigiztem. Pár nap után garantáltan rágyújt majd újra, és amíg ezek a lelki problémák fennállnak, gyakorlatilag lehetetlen leszokni.

Mindenki mondja, hogy jajj de mennyire rászoksz a mozdulatra meg a rutin részét az egésznek a legnehezebb letenni, de szerintem ez nem így van, ezeket öngamában nagyon egyszerűen abba lehet hagyni.

2022. febr. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Hogy állsz kedves kérdező? Bírod még? Én ma vagyok az 5.napon, hogy nem gyújtottam rá.
2022. márc. 11. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
36 napja nem gyújtottam rá és nem is hiányzik. Mondjuk két hete vettem liquides készüléket. Azt használom nikotin mentes folyadékkal. Anyumnak és a páromak vettem ilyen liquides készüléket és már ők sem cigiznek. Magamnak is csak poénból vettem. Igazából meg vagyok nélküle is.
2022. márc. 11. 09:08
 7/9 anonim ***** válasza:
Gratulálok, nagyon ügyes vagy.
2022. márc. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm 🙂
2022. márc. 11. 13:01
 9/9 anonim ***** válasza:
Csak így tovább, kérdező.
2022. márc. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!