Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Melyik hülye találta ki a...

Melyik hülye találta ki a cigarettát?

Figyelt kérdés

És ha már itt tartunk mire jó?

(Tudom, hogy semmire, de mégis van aki szívja. Miért szívja?)


2010. szept. 13. 18:29
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

Azért van némi különbség a rossz fog, meg a tüdőrák között.

Ráadásul a felsoroltakból mértékkel lehet nyugodtan, cigiből viszont a napi 1 is sok.

2010. szept. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim válasza:
és azzal h ha valaki sok cukrot eszik, másnak nem árt. ő fog elhízni és ő fog meghalni valami csúnya betegségben. de a cigi füstje káros a nem dohányzókra is. szal nem lehet egy napon említeni a kettőt. szerintem. és elég gáz h az emberek már 12 évesen is szívják. és elég gáz, h ha valaki cigizik és gyereket szül és még utána is cigizik. milyen példát mutat az a gyereknek? undorító.
2010. szept. 14. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 Morfologus ***** válasza:
Ennyi erővel a kipufogógáz is zavarhatna.
2010. szept. 14. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Ezek szerint téged meg az sem zavar.
2010. szept. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 Morfologus ***** válasza:

Hát olyan nagyon nem, mert falusi vagyok. :)

Ezt már egy másik kérdéshez rövidebben leírtam: A cigiből komoly bevétele van az államnak is. Most te nem cigizel, szal nyugodtan kritizálod, de ha pl betiltanák a cigit, mivel pótolnák azt a hiányt ami ezekből származik, jobban szeretnéd ha pl felmenne a kenyér ára vagy magasabb lenne az adó? Akkor már egy másik kérdésnél kirtizálnád a rendszert.

2010. szept. 15. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

Két megoldás lenne:

Az egyik, hogy a cigi árát még sokkal magasabbra emelnék, ez bizonyítottan csökkenti a dohányzók számát, és megmarad a bevétel is.

A második, hogy igen , inkább emelkedjen valami másnak az ára, mint hogy a r*hadék cigaretta ott lenne mindenütt.

2010. szept. 16. 14:19
 17/23 Morfologus ***** válasza:

"inkább emelkedjen valami másnak az ára, mint hogy a r*hadék cigaretta ott lenne mindenütt"


Ebből következtetve te olyan helyzetbe vagy hogy nem viselne meg vmi árváltozás (hál Isten engem se), de rengetegen élnek hónapról hónapra és a sok törlesztéstől elhalmozva, hidd el sokakat érintene a cigi hiánya.


Az első megoldásba van valami. Elvégre aki megteheti megveszi a drágábbat is, de komolyan utána kellene számolni.

2010. szept. 16. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim válasza:

énis ezt csinálnám h a cigit kb 2000Ft-tól adnám.

3500Ft lenne az átlag. és akkor jólenne^^

2010. szept. 16. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Hát nekem meg az a véleményem erről, hogy húdejó az államnak a nagy bevétel a cigiből.

Viszont arra nem is gondoltok, ugye, bagósok, hogy napi 2 doboz (~1200 forint) kb. 36.000 forint havonta, ami neadjisten a családnak talán egy kicsit jobban jönne.

Undorítónak találom, hogy több mint 30ezret elköltenek családapák/anyák cigire, holott épp elég lenne az a pénz a havi törlesztések befizetésére.

A ciginek ÉRDEKES módon az előnyeiről nem tudunk.

Jah de, menővé tesz, ha 16 évesen már szívod. Hűha.

2010. szept. 18. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Én 10 éve nem dohányzom, de igaza van a dohányos barátomnak, az államnak ez óriási bevétel, amit a dohányosok önként adományoznak az államnak. Ha egycsapásra megszűnne a dohányzás, ezt pótolni kellene, kitalálnának valami adót, ami ugye igazságosabb lenne, de ha nem muszáj én miért fizessem. Én azért nem bántom a dohányosokat, mert nincs jogom, ugyanis 25 évig szívtam. De most örülök hogy nem szívom. Azért manapság már eléggé le van korlátozva a füstölés, engem például sehol nem atrocitálnak. Igaz nem járok kocsmába, de akkor már folytahatnánk a másik nagy bevételi forrással , az alkohollal, amit szintén önként adnak az államnak az alkoholisták. Na én ebből is kimaradok. DE ÁLTALÁNOS VÉLEMÉNYEM, AKI VALAHA DOHÁNYZOTT, AZ NE DUMÁLJON, NINCS JOGA, élvezze az új állapotát.

Egyébként én úgy tudom a dohányt gyógyszerként alkalmazták a régi időkben, mert van ilyen hatása, csak nem propagálják, hülyén jönne ki.

2010. szept. 18. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!