Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Nagyon káros az iqos, le kéne...

Nagyon káros az iqos, le kéne tennem?

Figyelt kérdés

3 évig dohányztam, napi 1 doboz cigi általában elment, majd letettem.

Ezután 2 évig csak buliban nyúltam cigihez (3-4 havonta 1-2 szál) .

Most vettem egy 3 duo-t, mert mindenki Iqost szív, ki akartam próbálni...végül sikerült kicsit túl rákattanni.

Azon gondolkodom, hogy le kéne tennem és abba kéne hagynom, mert ez is veszélyes...nagy a kockázat?



2022. ápr. 11. 06:22
 1/4 Ypszilon1980 ***** válasza:
69%
Mindennek van kockázata, amit pluszban a tüdődbe juttatsz, de 100x jobb, mint a sima cigi. Valójában nem károsabb a szmognál, csak ugye plusz dolog.
2022. ápr. 11. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
55%
Én is hasonlóképp voltam, mint te, aztán terhes lettem, szültem stb, leraktam a cigit, de miután már nem szoptattam csak vissza szoktam rá sajnos. Nem akartam hagyományos cigarettát szívni, mégse legyenek a gyerekeim abba az undorító szagba, ezért jelenleg iqost és glo-t szívok, mikor melyiket.. nem gondolnám, hogy ez jajj de jó meg egészséges, de úgy gondolom, hogy egy fokkal azért mégiscsak jobb
2022. ápr. 11. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
47%

Ahogy #1 mondja, bármi, ami pluszban a tüdőbe megy, és nem gyógyítás célú inhalálás, az káros.

A leszokáshoz akaraterő kell, semmi más, tudom magamról, és a környezetemből. Aki elhatározza, hogy leteszi, az leteszi, és kész. Néhány napig/hétig szar lesz, majd elmúlik. Máshogy nem lehet, a helyettesítés meg nem megoldás.

#2: főleg nem gyerekek mellett nem jó opció a helyettesítés, mert attól még ugyanúgy van esély arra, hogy ő is rá fog szokni, mert ezt látja a szüleitől, ezt a követendő példa. Hogy cigizzen és akaratgyenge legyen.

2022. ápr. 11. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
35%

3! Honnan veszed, hogy egyáltalán le akarok szokni? :)

Abba meg hogy a gyerek mit és hogy csinál szerintem inkább bele se menjünk, elég szomorú, ha a szülő után csinál mindent, attól függetlenül, hogy ezt látja nem egyenlő azzal, hogy csinálni fogja. Elárulok valamit; édesapám dohányzott elég masszívan, hárman vagyunk testvérek, én dohányzom egyedül, szóval nem egyenesen arányos a 2 dolog, bármennyire is meglepő számodra :D

2022. ápr. 11. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!