Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogy lehetséges, hogy néhány...

Hogy lehetséges, hogy néhány emberen, főleg lányokon egyáltalán nem érezni hogy cigiztek, míg mások úgy bűzlenek mint egy hamutál?

Figyelt kérdés
Én nem cigizek szóval nem értek hozzá, de fura ez a jelenség, például volt olyan hogy volt osztálytárs lánnyal megöleltük egymást, meg 30 centiről beszélgettünk és abszolút semmit nem éreztem rajta, jó illata volt, aztán később láttam hogy cigizik. Másokról meg közben 6 méterről érezni hogy olyanok mintha beleestek volna egy nikotinos vödörbe. Mitől függ kin érezni és kin nem?

2022. ápr. 26. 23:48
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ó egy nekem való kérdés. Én úgy cigizek, hogy eltartom magam mellől a cigit. Valahogy oldalra tartom. Így rám nem jön a füst, csak nagyon kis mennyiségben, plusz nyilvánvalóan magamat le sem fújom a füsttel. Minden bagó után kezet mosok, ez alap. Szerintem ennyire egyszerű, rajtam se érzik meg, szerencsére. :)
2022. ápr. 27. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is láttam már ezt az eltartós pózt azoktól, akik cigiznek. Még csodálkoztam is, hogy milyen furán tartja a karját xy. Lehet, hogy a füst miatt csinálják akkor. Azonkívül az sem mindegy, hogy valaki otthon is cigizik-e, mert akkor beleivódik a ruhájukba a füstszag, még ha frissen mosott, akkor is, ha meg már többször felvette ugyanazt, akkor pláne. De ismerek olyat, aki csak az erkélyen dohányzik, nála én sem érzek cigiszagot. Kb. minden cigi után bekap egy rágót, ha nem otthon van, ezért a leheletén sem érezni.

Meg a helyszíntől is függ, egyes cigizős helyen van fedett rész is, eső esetére, mint egy buszmegálló kb. Ha valaki ott cigizik, megszorul a füstös levegő, akkor is jobban érezni. Egyszer egy ilyen helyen beszélgettem egy dohányos kollégámmal, de esküszöm nem töltöttem ott 3 percnél többet, de még így is éreztem magamon, a hajamon, ruhámon később is a cigiszagot, mint ha én cigiztem volna.

2022. ápr. 27. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Amiket már írtak + attól is függ, hogy mennyit dohányzik az illető. Ha napi pár szálat szív, jópár óránként az nem ugyanolyan mintha óránként rágyújtana, és ezt napi 20szor.
2022. ápr. 27. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez a mennyiségen, a higiénián és a testi adottságok is múlik, pl hiába mossa meg a kezét, ha az egyén izzadósabb, akkor az izzadságán(bőrén) is megérződik, hiszen a test, az izzadság által is próbál megszabadulni a felhalmozott káros anyagoktól.
2022. ápr. 27. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Fárasztó96 ***** válasza:
Szerintem attól függ, mennyit, milyen idöközönként és milyen erösségűt szív. Anyám kb 1 doboz cigit szív napjában, rajta is érzem, de ő kint füstöl. Bátyám a 3szorosát, apám a dupláját szivja anyám mennyiségének, ráadásul a lakás azon pontján, ahonnan az egész lakás krematórium szagú a cigi miatt (mindkettő elszív fél dobozzal simán hajnal 4töl munkába indulásig)
2022. ápr. 27. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!