Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » 2%-os elf bartol lehet bajom?

Miléna22 kérdése:

2%-os elf bartol lehet bajom?

Figyelt kérdés

Nyilván tudom, hogy a nikotin káros de egyáltalán nem tartom magam függőnek. Soha nem értettem, hogy nyugtat le bárkit is a cigi, mert amikor először kipróbáltam a simát, undorítónak találtam az ízét.

De van egy 2%-os mentolos elf barom aminek jó az íze és esténként szoktam használni mert kicsit beszédülök tőle és jó érzés (mint az alkohol). De közben kicsit félek tőle, mert ha kifogy akkor nikotin menteset fogok használni utána (mert az ízük tetszik) és félek hogy elvonási tüneteim lesznek. Szerintetek fent áll ennek a veszélye? 17/L



2022. ápr. 27. 23:11
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem, a nikotinfuggoseg az meg nem is egy letezo dolog🤣
2022. ápr. 27. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

de egyáltalán nem tartom magam függőnek - > félek hogy elvonási tüneteim lesznek


Hm.


Az elf bar nagyon aljas eszköz, észre sem veszed és már függővé válsz. Egyébként nem a cigi nyugtatja le az embert, hanem a tudat, hogy a szervezete megkapta a nikotint.

2022. ápr. 27. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Úgy értettem, hogy amióta használom egyszer sem éreztem úgy hogy elvonási tüneteim lennének. Remegés, idegesség stb. És ezektől félek. De már annak számítok?
2022. ápr. 27. 23:29
 4/10 anonim ***** válasza:
1. vagyok en honnan a rakbol tudjam, hogy mar az vagy-e ha kesztetest erzel ra, hogy szivjal jah, ha nem jo uton haladsz afele
2022. ápr. 27. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Elég lekezelőnek érzem amit írtál, pedig csak véleményt kértem a hozzáértőktől, hogy van e miért aggódnom.
2022. ápr. 27. 23:34
 6/10 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem vagyok frusztrált, nem tudom ez miből jött le neked:D szimplán csak elővigyázatos szeretnék lenni és ha van mitől féltenem a szervezetem, nem szívok bele többet. Amúgy is következonek nikotin menteset használnék
2022. ápr. 27. 23:41
 7/10 A kérdező kommentje:
A baszatlant hogy kéne értenem? Ennek mi köze a témához? Xd
2022. ápr. 27. 23:42
 8/10 anonim ***** válasza:
59%
Es szerinted az egeszsegtelen, na jo megprobalok normalis valaszt adni. Nem a nikotin az ami a mergezo az csak dependenciat okoz, hanem a sok szar ami meg ott van mellette. Szerinted a tudodnek jot tesz a "goz" amit beleszivsz amirol a hoher se tudja, hogy mit tartalmaz. Engem nem zavar, hogy igy akar elb.zni az egeszseged cska legalabb legy a tudataban ennek a dolognak
2022. ápr. 27. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, így már értem. Tudom hogy nem vagyok tisztában ezzel kapcsolatban, pont ezért írtam a kérdést.
2022. ápr. 27. 23:46
 10/10 anonim ***** válasza:
75%

Az előző válaszoló több helyen is hibázott.

A nikotin egy méreg. Nem a fő problémaokozó a cigiben, de attól még méreg. Függőséget is okoz, azt nem tagadom, nyugi.


„hanem a sok szar ami meg ott van mellette."

Ettől a mondattól úgy hangzik mintha a kedves válaszoló nem esett még volna túl az analóg cigin. Max ott volt ez igaz állítás.


„Szerinted a tudodnek jot tesz a "goz" amit beleszivsz amirol a hoher se tudja, hogy mit tartalmaz. "


A hóhér valóban nem, de mindenki más aki rákeres tudhatja, hogy mi van benne, sőt azt is megtudhatja, hogy mind a 3 összetevő már járt a testében.

Valamint nincs szükség a gőz szó kiemelésére, nincs itt semmi átvitt értelem, az valóban gőz. Nem vízgőz, de nem is füst.


Kérdező, ha tudod, hogy nem vagy tisztában egy adott dologgal, javaslom a valódi utánanézést, rendkívül egyszerű és biztosan megbízhatóbb válaszokat fogsz kapni mint itt.


Kérdésedre válaszolva, lehet bajod, rengeteg használat után,évek múlva kialakuló érszűkület, gyengébb keringés. Ez megelőzhető a nikotin moderált fogyasztásával. Kb ennyi bajod lehet.

2022. ápr. 28. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!