Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Szeretnétek ha 2000 Ft lenne...

Szeretnétek ha 2000 Ft lenne egy doboz cigi, és a sok szenvedélybeteg ne tudja rátok fújni a füstöt a buszmegállóban, piacon, vagy az utcán szembe jövet? Miért jó nekik a büdös száj, sárga fogak, büdös ruha?

Figyelt kérdés
2010. szept. 17. 21:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Van aki divatból csinálja. Ez főleg a tizenévesekre jellemző. Van aki tiniként elkezdte és már nem bír leszokni. Van aki stressz miatt szívja ez segíti lenyugtatni. De van aki csak dohányozni akar és ennyi. Nekem nem egy kultúrált dohányzó ismerősöm van aki nem dobálja szét a cigi csikket, buszmegállóba meg ilyen helyeken ahol tömeg van rá se gyújt, vagy tisztes távolságot tart. Ha társaságban van megkérdezi zavarja-e ha rágyújt. Lehet így is dohányozni...
2010. szept. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem éppen jó a következtetésed. Inkább így: "Szeretnétek, hogy 2000 Ft legyen egy doboz cigi, és a sok dohányos azért is beszerezze a csempészettet vagy megvegye a boltit annyiért, amennyibe kerül, mert megtenné?"
2010. szept. 17. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
88%
Nem szeretném. Nem dohányzok és nem is védem a dohányosokat. Én inkább a családjaikért aggódok. Mivel szenvedélybetegek, ezért ha 5 ezer forint lesz egy doboz cigi, akkor is ugyanúgy meg fogják venni, de így kevesebb pénz fog jutni a családnak ételre, stb. Volt az egyetemen a koliban egy szobatársam, akinek az apja a hónap végén az utolsó ötszázasukat inkább cigire költötte, mint kenyérre. A cigaretta árának emelésével ezt a gondot sajnos nem lehet megoldani, más eszközök kellenek.
2010. szept. 17. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
68%
nem jó nekik sem, hidd el. szenvedélybetegség.én is dohányzom, (kultúráltan) viszont sokat.1,5-2 doboz/nap. én személy szerint szeretném ha 2000 ft lenne egy doboz cigi, mert azt már nem engedhetném meg magamnak anyagilag, és így kénytelen lennék leszokni. így nehezebben megy, bár nem olcsó a cigi.
2010. szept. 17. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
90%

A kérdés jó. Én is elszenvedője vagyok mások szenvedélyének, folyton egy légtérbe kerülök olyan emberekkel, akiknek fogalmuk sincs a dohányzási kultúráról, sőt nem is érdekli őket, hogy az mi fán terem. Az a szörnyű, hogy jelenleg még mindig ők vannak többségben és a füstöt nem bíró emberek kényszerednek elkerülni őket. Én megértem a függőségeket, szerintem szinte mindenkinek van ilyen-olyan, csak más-más dolgokban. De egyik függőséget sem lehet rátukmálni egy másik emberre, a dohányosok többsége pedig ezt teszi.

Nálam ez olyasmi, mintha pl. odacsinálnék egy társasház folyosójára vagy más küszöbére és úgy tennék, mint ha nem volna más választásom. "Bocsi, rámjött és kész."

Nos, nekik még mentegetőzniük sem kell, mert nálunk még mindig az a furcsa, ha valaki nem kér más füstjéből (úgymond kényeskedik) és odébbmegy, ahelyett, hogy a dohányos keresne helyet magának, mint ahogy egyes nyugati országokban teszik.

Talán 30-40 év múlva nálunk is így lesz. Kár, hogy nekünk már nem fog számítani.

2010. szept. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!Tisztelet a kivételnek! ( pl.21:40-kor író)

Azokra gondoltam,akik nyugdíjemelést,segélyt kérnek,hogy aztán a cigerettára való meglegyen.Azzal semmi bajom,aki kultúráltan csinálja,(persze az egészségét sajnálom)de sajnos a magyarok többsége bunkó.Nem tud megfelelően viselkedni.

2010. szept. 17. 22:55
 7/14 anonim ***** válasza:
Én is alátámasztom, amit 21.40 írt, a saját példámon. Annak idején nem egyszer megesett, hogy fizetés előtti 1-2 nap döntenem kellett a kaja és a cigi között, és általában nem volt kérdés, hogy cigit veszek. Azóta szerencsésen leszoktam :)
2010. szept. 18. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
76%
07:31! Köszönöm, hogy megerősítettél! Nem tudom, hogy a kérdezőnek mi baja van a válaszommal, pedig én csak őszintén válaszoltam. A baráti körömben van egy-két szociális munkás és Ők szokták mesélni, hogy sajnos mennyire gyakori az Általad is megírt tény. Én csak kifejtettem, hogy a cigaretta árának növelése nem oldaná meg a dohányzás "kultúrájának" problémáját. A kérdező még biztosan nagyon fiatal és szerencséjére meg fogalma sincs a sokszor rideg valóságról. Kívánom, hogy ez hosszú ideig maradjon is így.
2010. szept. 18. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó! Tényleg nem oldaná meg magát a dohányzási kultúra hiányát az áremelés. De a kérdező biztos arra gondolt, vannak, akik mégsem vennének meg a 2000Ft-os cigit, így mégis kevesebben dohányoznának. Most így belegondolva, iszonyatos lehet ennyire függeni valamitől, hogy inkább lemondasz a kajáról :(
2010. szept. 18. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
17:03! Megnyugtatlak, én nem függök semmitől. Nem dohányzom. Csak kifejtettem, hogy elég sok olyan embert ismerek, aki inkább a cigarettát venné meg az étel helyett még akkor is ha az például 2000 forintba kerülne dobozonként. Ezért fejeztem ki az aggodalmamat a dohányzók családjai, gyerekei iránt, mert ebben az esetben nekik még kevesebb jutna a megélhetésre. Sajnos segítség nélkül nagyon nehéz leszokni róla, több barátom is hiába próbálkozik vele évek óta.
2010. szept. 18. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!