Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Napi egy doboz cigi mellett...

Napi egy doboz cigi mellett mennyire nehéz kibírni egy 8 órás műszakot nélküle, vagy helyettesíteni snüsszel?

Figyelt kérdés
Egy olyan munkahelyre tervezek menni, ahol nem lehet dohányozni munkaidőben, viszont még sosem próbáltam milyen munka közben, ha nem mehete ki maximum 4 órahosszát. Valakinek tapasztalata, ki lehet bírni/megszokni?

2023. febr. 2. 16:42
 1/9 anonim ***** válasza:
38%
Le lehet szokni és akkor nincs ilyen gond.
2023. febr. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
#1 Okés, csak ha munkába akar állni az ember szerintem nem ott a legjobb elkezdeni egy leszokást egy új stresszhelyzetben, de ebben egyetértünk hogy ez a legjobb mód.
2023. febr. 2. 16:48
 3/9 anonim ***** válasza:
60%

Éjszaka hogy bírsz ki 8 órát cigi nélkül? Na pont úgy fogod kibrírni majd munkában is, megszokod.

De egyébként biztos lesz majd ebédszünet amikor oda mész és azt csinálsz amit akarsz abban a félórában.

Az ebéd nem munkaidő meg a szünetek se. Lehet összekevered a dolgokat.

2023. febr. 2. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
#3 Itt sajna szünetben sem lehet kimenni dohányozni, mert a területen teljesen tiltott kint is. Főleg hogy be vagy öltözve ugye. Szóval szünetben maximum enni lehet kimenni ugye. De igen bízok a megszokásban, csak kicsit tartok tőle :D
2023. febr. 2. 18:07
 5/9 anonim ***** válasza:

hol szeretnél dolgozni?

tudtommal a vegyipart leszámítva bárhol van lehetőséged 1-2 cigaretát elszívni, de ott is megoldja aki akarja.

2023. febr. 2. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
#5 Élelmiszeripar
2023. febr. 2. 20:02
 7/9 anonim ***** válasza:
meg kell kérdezni a kollégákat, biztos van megoldás.
2023. febr. 2. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Legalább ilyenkor gondolkozz el a leszokáson ha már kapsz jó nagy segítséget is.
2023. febr. 3. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

A snüssz a megoldás.


Elmesélem az én storymat:

Kb 10 éve cigiztem. Az első pár hónapban dobozosat, a maradék 9+ évben kézzel csavartam a cigimet. Drum, Golden Virginia, javaanse jongens dohányokat szívtam. Nagyjából 12-15 szálat egy nap.


Elkezdett fájni a tüdőm és akkortájt kezdtek elterjedni az elektromos cigik úgyhogy beleástam magam abba a hobbiba. Nagyon megszerettem, kb sikerült is lecserélnem a cigit elektromos cigire, bár azért így is elszívtam egy héten úgy 3-4 szál cigit(a péntek esti sör mellé valahogy jobban passzol a rendes cigi)


kb 2.5 évig toltam az elektromos cigit, amikor az egyik barátom révén megismertem a snüsszt. Utánaolvasgattam, hogy mi is ez, meg hogy milyen tapasztalatai vannak vele másoknak. Gondoltam kipróbálom én is. Tavasz volt, terveztünk egy 3 napos kirándulást a barátokkal. Bepakoltam 3 doboz (már nem is emlékszem milyen márkájú) snüsszt meg az elektromos cigimet a táskába. Fel se tűnt, de az egész kirándulás alatt elő se vettem az elektromos cigit. Hazaérve ugyanabban a zsebben volt, mint amibe betettem indulás előtt.

Gondoltam, "működik ez a snüssz dolog". Elég meglepő volt, mert eddig azt hittem, hogy nekem kell, hogy valami füstöt/gőzt szívjak, meg a rituálé, hogy addig is szünetet tartok abban, amit csinálok... de nem.. kiderült, hogy a snüssz köré ugyanúgy lehet rituálét építeni. Az meg, hogy valamit szívjak úgy tűnik, nem hiányzik.


Azóta a snüssz a fő nikotinforrásom. Nem sikerült teljesen elhagynom a cigit. A hétvégi sörözések/összejövetelek alkalmával jól szokott esni 1-2 szál cigi, de hét közben eszembe se jut.


Szerintem adj neki egy esélyt.

2023. febr. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!