Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Az Imurant el lehet hagyni,...

Az Imurant el lehet hagyni, illetve helyettesíteni pl Humira injekcióval Crohn betegség mellett?

Figyelt kérdés

Már 7 éve vagyok Crohn beteg és azóta is szedek imurant. Viszont az immunrendszerem szerintem eléggé legyengült, mert már 4-5 éve küszködök a kezemen sok-sok szemölcssel és most már a talpamon is vannak. Hiába a sok sebészi eljárás semmit sem használ. Még az acetocaustin a legjobb, de az is kevés. Ha az imurant el lehetne hagyni vagy a humirával helyettesíteni, akkor könnyebben megszabadulnék a szemölcsöktől?

Köszi a válaszokat.



2014. febr. 24. 11:38
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Mindkettő immunszupresszáns, egyik sem gyógyítja a betegségedet -> egyikkel sem kellene hogy mérgezd magad.


A Crohn autoimmun betegség ami nagyon sok esetben meggyógyul gyulladáscsökkentő táplálkozás mellett.


Ha az egészség a célod, akkor ebbe az irányba muszáj vagy elmenni és kikezelni magad, mert gyógyszereken nem élhetsz életed végéig. Vagyis élhetsz, ezt akarják, de tönkre fognak tenni ezekkel.

2014. febr. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

Szia!

A gyógynövényeket próbáltad már?Akárrendbe rakhatod velük a Crohn betegségedet, megerősítheted az immunrendszeredet káros mellékhatások nélkül.A gyógyszerek általában csak tüneti kezelésre jók, az okokat nem szüntetik meg, viszont sok remek mellékhatást lehet tőlük kapni.

Van egy jó orvosi könyvem, amiben arról is ír az angol doki, hogyan segített gyógynövényekkel Crohn betegen.Ha esetleg érdekel, akkor szívesen beszkennelem és elküldöm emailben.

Jobbulást Neked!

2014. febr. 25. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
89%

Hú, az előző két válaszolóra ne halgass... Bár már jó régi kérdés, de azért válaszolok. Az imuran egy gyenge immunszpresszáns, elég keveseknek használ, főleg hosszútávon. Ezzel szokták kezdeni a terápiát, aztán jönnek a komolyabb gyógyszerek, aztán a szteroid..., és ha semmi nem használ, az utolsó lépcsőfok a biológiai (pl. Humira). Engem nagyon rendberakott, előtte semmi más nem használt.


Persze, mivel gyógyszer, lehetnek mellékhatásai, roncsolhatja itt-ott a szervezetem, de inkább jól vagyok a Humirával, mint vért hányok a gyógynövényekkel, köszi.

2015. szept. 28. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló, köszönöm :)

Azóta kapom én is a Humirát, illetve átminősítettek colitis-essé :D ....egyetértek vele.

Imurant azóta sem szedem, medrolt sem.

Az állapotom picit javult, főleg ha a diétát is tartom.

2015. okt. 18. 15:03
 5/8 A kérdező kommentje:
Ja és nincs szemölcs stb..... :)
2015. okt. 18. 15:07
 6/8 anonim ***** válasza:
Ez jó hír. ;)
2015. okt. 18. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
És hogy vagy mostanában?
2017. aug. 20. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Szia:-)

Azóta a humirát is megvonták tőlem.

Jelenleg cortimentet szedek. Nem panaszkodhatom. Igaz mellè mèg használok progastro 825-öt ès diófalevèl teát!!

2017. okt. 6. 22:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!