Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » A cigi abbahagyása után...

A cigi abbahagyása után sokkal rosszabbul?

Figyelt kérdés

Először 6 év után hagytam abba a dohányzást, két pozitív hatása volt: könnyebben kaptam levegőt és nem voltam tőle büdös. Viszont… ugyanúgy előjöttek különböző betegségek(nem csak megfázás), semmivel sem volt ellenállóbb a szervezetem… sőt az emésztésem maga lett a pokol. Utána 2 évig folyamat görcsök, szorulás, puffadás stb… attól aranyér aztán így tovább… 2 év után megkínált valaki újra, gondoltam amúgy is elegem van legalább megszabadulok a hasfájástól… így is lett. A következő 7 hónapban újra semmi gondom nem volt a hasammal és jól éreztem magam. Leszámítva azt, hogy nehezebben kaptam ugye levegőt és újra cigi szagom volt. Megint leszoktam… és már második hete újra szenvedek a hasammal, ráadásul sokkal szorongóbb és depressziósabb vagyok…

Mit tegyek? Mert ez már nem normális…



2023. márc. 13. 11:12
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg nikotinpótlókat hasznàlj.Én is próbáltam többször többféleképpen leszokni.De amikor hasznàltam nikotinos rágót,nem volt székrekedésem
2023. márc. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ki fogom próbálni. És végül sikerült leszoknod?
2023. márc. 13. 15:09
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem,visszaszoktam
2023. márc. 13. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
23 évig dohányoztam, akkor eldöntöttem , holnaptól nem! Nem mondtam senkinek, hátha nem sikerül! Ez 1991febr.08.- án volt!!!
2023. márc. 14. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

AZ a baj nálad hogy te nem is akarsz leszokni , állandóan azon agyalsz, idegesíted magad.

Én is 20 év bagózás , napi 2 dobozt hagytam abba és én akartam!!

Nekem minden óra és nap öröm volt utána hogy na ezt is kibírtam .

Tehát fejbe kell eldönteni hogy ha leakarja tenni az ember akkor csak ez legyen a fejében.

Minden nap könnyebb volt nekem , soha nem hiányzott ,nem akartam rágyujtani, mert azt AKARTAM.

2023. márc. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
5-ös… Senki nem mondta hogy azóta rágyújtottam volna. De szeretném ha ezek a fent említett panaszaim megszűnnének…..
2023. márc. 14. 22:39
 7/18 anonim ***** válasza:

Ennek egyébként rohadt egyszerű és banális magyarázata van és pontosan ilyen egyszerű a megoldás is rá.


Tesóm mikor letette a cigit, 1 hét után elment a háziorvoshoz mert úgy érezte megtekeredik a bele... Az oka valójában teljesen egyszerű: a dohányzás gyorsítja az anyagcserét, amikor pedig abbahagyod akkor átalakul, de mindenesetre lelassul a bél perisztaltika. Nem stresszelni meg görcsölni kell ezen, hanem elmenni a háziorvoshoz, elmondani hogy amióta nem dohányzol azóta a bélproblémáid vannak, ő majd adni fog gyógyszert és idővel jobb lesz. De ezt egyébként még vény nélküli szerekkel is lehet orvosolni, de ha elmész a háziorvoshoz az is teljesen jó.


Ha esetleg azt akartad volna kihozni ebből az egészből, hogy a dohányzás jó, mert akkor éppen nincsenek hasi panaszaid, az olyan mintha azt mondanád, hogy jó ha belövi magát az ember, akkor legalább nem kell szembenézni az élettel.


Ez biológia, természetes hogy a szervezetnek is alkalmazkodnia kell a változásokhoz, akkor is ha jelen esetben egy szükségtelen méregről van szó.

2023. márc. 14. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Nem mondtam hogy a dohányzás jó… ám nem hiszem hogy az jót tenne a beleknek, hogy gyógyszerrel tömöm, hozzászoktatom a hashajtókhoz… stb.
2023. márc. 15. 07:00
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

8


Ki mondta, hogy hozz kell szoktatnod magad a hashajtókhoz??


Te tudod mit? Cigizzél! Mert te erre a válaszra vársz. Szívd csak azt a csodát!

2023. márc. 15. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Kedves Kerdezo! Hany eves vagy? Batyamnak hasonlo gondjau voltak 40 evesen. Most E cigit sziv, s jol van. Biztos, hogy ez se egeszseges, de talan jobb mint a hagyomanyos.
2023. márc. 15. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!