Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Külföldről rendeltem dohányter...

Külföldről rendeltem dohányterméket, 41 eur értékben, ma kaptam értesítést, hogy a vamkezeléshez kell benyújtanom iratokat. Ezt buktam?

Figyelt kérdés
Ugye tételesen kérik, hogy adjam meg, mit rendeltem. Ha leadom, akkor megbüntetnek, ugye? Ha meg nem adom meg, visszaküldik. Járt valaki így? A Hit cigars oldalról rendeltem.

2023. márc. 24. 17:41
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Más esetben amikor rendeltem valamit, nem küldtem be, nem lett belőle semmi. Ez eddig csak egy ugyanolyan felszólítás, mint máskor. Ha küldenek még egyet, akkor nyilván megadom.
2023. márc. 24. 21:20
 12/19 A kérdező kommentje:
Igen, ez le van írva a postai vámeljárással kapcsolatos dokumentumok között.
2023. márc. 24. 21:21
 13/19 A kérdező kommentje:
Nem biztos, hogy fel van bontva ez a csomag, az értéke 40 EUR, és ezért kell az eljárás, az abszolút nem biztos, hogy fel van bontva.
2023. márc. 24. 21:22
 14/19 anonim ***** válasza:
Biztos hogy nincs felbontva.akkor nem kérnének papírt.az azért kell mert a csomagban levő dolgokat tarifálni akarják.ebben nincs semmi .az már más kérdés hogy dohányterméket nem lehetne így behozni.Ha szerencséd van akkor visszaküldik....ha viszont egy olyan vámost fogsz ki aki látva a feladót (dohányforgalmazó)felbontja tulbuzgóságból akkor már nincs visszaküldés.ha meg ráadásul mondjuk manórud van benne .....az meg tiltott Magyarországon
2023. márc. 24. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Nem, nem, rendes dohány. Egy olyan portugál cégtől, ahonnan ismerőseim rendeltek tavaly, és nekik valahogy gond nélkül átjött, vagy szimplán megsemmisítették. Erre pont ma olvastam ezer helyen, hogy a NAV már szigorúan bünteti. Nyilván így többet nem is próbálkozom.
2023. márc. 24. 21:50
 16/19 anonim ***** válasza:
Igen ....utánanéztem....a cégnek.tényleg portugál.és nyilván tudják hogy nikotintartalmú cucc van benne .mert az vámköteles.még az EU-n belűl is.és hát portugália EU tag.
2023. márc. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Nyilván meg is röntgenezték.
2023. márc. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Szomorú! Én is szeretnék dohányt rendelni, de ezek alapján lehet hanyagolom.

Ha véget ér a herce-hurca, megírnád légyszives mi lett az eredmény?

2023. márc. 25. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Persze :)
2023. márc. 25. 15:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!