Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » A sok dohányos károsítja az...

A sok dohányos károsítja az ózonréteget?

Figyelt kérdés
Mármint a cigaretta füstje. Mert ha pl 10 ből minden második szív el napi 1 dobozzal akkoris elég nagy létszámról van szó...
2010. okt. 9. 18:24
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2010. okt. 9. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%
Én a helyedben inkább a kipufogógáz miatt aggódnék.
2010. okt. 9. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
52%
jajajajjj tudtam én hogy egy idő után rámkenik a globális felmelegedést is:D
2010. okt. 9. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:

Az ózonréteg köszöni szépen, jól van. Emiatt ne izgulj, más sem teszi már egy ideje, nézz utána nyugodtan.

A dohányzás ilyen irányú hatása nem valós veszély.

(Én nem dohányzom, nem védem őket.)

2010. okt. 9. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
77%

A szmog nem a cigifüsttől van.hanem a sok autótól,rossz kéménytől,gyáraktól. Nevetséges ez az eltúlzott cigiellenesség.

Nem vagyok dohányos,de ez a véleményem.

2010. okt. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
természetessen. a dohányosok, a drogosok, a homoszexuálisok, és persze a cigányok és a zsidók együttes erővel. -_-
2010. okt. 9. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
93%

Nem, de ha a vasúton mellettem valaki rágyújt akkor az ku*vára idegesítő és ártalmas ezért rendszeresen elküldöm őket melegebb éghajlatra. Ha már magát b*ssza szét akkor engem ne vonjon be a "foglalkozásba".


Oh, még az is idegesít mikor a nemdohányzó vagonban valaki dohányzik, na őket is el szoktam küldeni. Undorító mikor odahamuzik az ülésekre meg a padlóra holott ott van mellette a vonat oldalára fölszerelt kuka.

2010. okt. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem.


Amúgy a globális felmelegedést és ózonlyukat ne keverjük, mert nem ugyanaz a kettő, és nem is sok közük van egymáshoz.


A globális felmelegedés a szén-dioxid és metán miatt van, mely gázok az üvegházhoz hasonlóan beengedik a napsugarakat, de nem engedik ki a hőt (a világűrbe, mely a Földről sugárzana ki). Emiatt nő az átlaghőmérséklet, olvadnak a sarki jégsapkák és gleccserek, változik a klíma stb.


Az ózonlyukat pedig a CFC okozza (régen hűtőkben és dezodorok hajtógázában van). Ez a vegyület fokozza az ózon bomlását, így egy helyen (a Déli-sark felett) elvékonyodik az ózonpajzs. Az ózonlyuk miatt pedig káros UV-sugárzás éri a Földet, mely bőrrákot okozhat. De az ózonlyukak NINCSEN köze a glob. felmelegedéshez.


És egyiket sem a bagósok okozzák.

2010. okt. 9. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
az egy mondás. hogy a globális felmelegedés is az én saram. de amúgy egyébként ennyire tudományosan nem tudtam volna megmagyarázni a kettő közti különbséget, köszi.
2010. okt. 9. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A dohányos nem hiszem, de a cigigyárak azok igen.
2010. okt. 9. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!