Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mennyi ideig sóvárogtatok a...

Mennyi ideig sóvárogtatok a cigi után leszokáskor?

Figyelt kérdés

37 vagyok, 20 évet dohányoztam, az utóbbi 15 évben 1 dobozt naponta, 3 éve IQOS-t szívtam. Elég volt, szóval eldöntöttem hogy leszokom.

2 hete egy slukkot sem szívtam és meglepően jól megy, nem vagyok se ideges, se agresszív, kicsit nehezen alszom, folyton zabálni akarok, és eléggé felfordult az emésztésem, de amúgy minden ok.

Viszont a sóvárgás még megvan, ami tudom, hogy normális, de meddig tart még? :D Leginkább akkor jön elő, amikor unatkozom, vagy ha meló közben kicsit pihenni szeretnék. Reggel már nem, illetve étkezés után sem. 5-15 perc alatt magától elmúlik, és napi 5-6 alkalommal fordul elő.

Mikor kezd el ez csökkenni és nektek mikor múlt el majdnem teljesen? Vagy most még egy ideig csak rosszabb lesz, mielőtt javulna?



2023. máj. 17. 10:24
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

10-es.

Nem minden dohányosnak ugyanolyanok a szokásai, ez gondolom azért fogható.

1. nem feltétlen 10 percenkénti rágyújtásról van szó, van aki egy alkalommal szív el 2-3 cigit, mert neki úgy esik jól.

2. nem minden ember dolgozik olyan “normális munkahelyen”, ahol megszabják, mikor gyújthat rá, léteznek e tekintetben lazább munkahelyek + home office-ban vagy vállalkozóként dolgozó emberek is.

3. onnan van rá pénze, hogy megkeresi rá... egyébként egy átlagos doboz cigi ára szerintem több mint 1200 ft.

Végezetül, te azon akadsz fent, hogy hogy lehet 60 szálat elszívni egy nap, én meg azon, hogy lehet azt a 10-12 szálat, amit te termelsz be. Ilyen alapon én is felkérdezhetnélek, hogy hogy, mikor, hol, miből... ?

üdv., egy exdohányos

2023. máj. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 Senior Séf ***** válasza:
100%

Bizony, más világ volt három évtizede, kedves 10 es. Ott cigarettáztál, ahol éppen voltál, és mivel szívta boldog-boldogtalan, nem is rótta ezt fel neked senki. Én állandó éjszakás műszakot vállaltam (este 6-tól reggel 6-ig), és mivel az ott felgyűlt komoly stresszből csak a fizikai munka tudott kirángatni, hazaérve nekiálltam dolgozni. (Bérelt és saját földjeim voltak.) Ez aztán végképp felborította a cirkadián ritmusomat, inszomniás lettem, ami napi két és fél óra alvást engedélyezett.

Bocs, majd délután folytatom.

2023. máj. 22. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 Senior Séf ***** válasza:
100%

Az irodában láncdohányos voltam, legtöbbször a csikkről gyújtottam rá. Egyszer egy kolléga megszámolta, a hamutartómban 8 csikk mellett egyetlen gyufaszál árválkodott. Nappal, a traktoron se voltak foglaltak a kezeim

Ami a cigaretta árát illeti, nem került 20 Ft-ba egy doboz. Persze hazudnék, ha azt mondanám, hogy az akkori jövedelmi viszonyok mellett ez nem volt tétel, de egy normál dohányos messze nem érezte meg.

2023. máj. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
70%

11-es

Én elfogadom, felőlem aztán szívhat 100-at is ha valakinek az esik jól. Csak nem tudom felfogni, hogy ezt valaki hogy tudja kivitelezni egy normál életvitel mellett.

De még ha nem 10 percenként szív el egy cigit, mert 3-asával szívja, akkor is 30 percenként kell 10-15 perc cigiszünetet kivennie, hogy kijöjjön a matek. Nekem sem szabják meg, hogy mikor mehetek szünetre, de az azért egy ilyen "lazább" munkahelyen is meg van, hogy egy műszakban mennyi időt tölthetek szüneteléssel. Akkor is ha épp otthonról dolgozok, mert akkor is ugyanazt a munkát el kell végezni, mintha bent lennék. De megnézném miféle cég az, ahol a hatékonyság annyira nem szempont, hogy a kollegák minden ledolgozott fél óra után negyed órát cigizheznek. Az oké, hogy megkeresi a rávalót. De ennyire nem mindegy 20 ezer megy el havonta cigire vagy 120 ezer? Mert ha valaki vezérigazgatói fizetésből él és nem is számolja az ilyen apróságokat, azt még megértem. (Bár aki fél óránként eltűnik negyed órára bagózni, az a büdös életben nem lesz sehol vezérigazgató) De aki átlag berből vagy leginkább az alatt keres(mert ugye a többség a KSH-féle hivatalos átlag alatt keres) az hogy a francba engedheti meg magának havi szinten ezt a kiadást?

2023. máj. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
28%
Ilyen az,utolsó, amikor nem ovasod el, mit írtajk előtted. Mertugyekit érdekel? A lényeg, hogyfújhasd a magadét.
2023. máj. 24. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
69%

14es. igencsak részletes válaszokat kaptál.

Ha ezek után sem vagy képes felfogni, nem tudunk rajtad segíteni.

2023. máj. 24. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
Én 2.5 napja nem gyújtottam rá,de a falat letudnám kaparni és szinte érzem az orromban a cigarettafüstnem a szagát..remélem ez az erőteljes sóvárgás elmúlik előbb utóbb..
febr. 17. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!