Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mért jó embereknek hogy egy...

Mért jó embereknek hogy egy hülyeségbe beledöglenek?

Figyelt kérdés
2010. okt. 10. 18:06
 1/5 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
100%

miért jó: ha már nikotinéhsége van valakinek, akkor enyhíti a tüneteket

hülyeség: miért lenne hülyeség, ha jólesik - gondolják

beledöglenek: nem mindenki hal bele, van aki genetikailag védett


Én nem dohányzom, mert nem tudnék leszokni :-)

2010. okt. 10. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
75%

Ezt így gondolják:

Nyugtat. Valahányszor rágyújtok, csökken bennem a feszültség.

Összehozz a többi dohányzóval. Összegyűlünk, beszélgetünk.

Nekem szerencsém lesz, nem nekem lesz rákom. Nem is fogom megérni azt a kort, amikor kijön.

Nem fogok beledögleni a rákba. Még időben észre fogom venni.

2010. okt. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

nyugtat, de csak mert csökkenti az elvonási tüneteket, am élénkít... de a fejlődő országokban van csak sok dohányos... a fejlett országokban csökken a számuk

és mi fejlődő ország vagyunk...

2010. okt. 10. 21:56
 4/5 anonim ***** válasza:

Az emberek két okból dohányoznak.


1. A boldogtalan emberek, akik leginkább a szegények, akik szenvednek a szegénységtől próbálnak minden örömforrást megragadni. Ezzel párhuzamosan a dohányzástól csökken az étvágyuk, tehát több pénzük marad.


2. A tehetősebb embereknél pedig egyfajta szertartást elégít ki. Étkezés után, reggel, vagy este, vagy valamilyen alkalomból, vagy a napi rutin alkalmából gyújtanak rá. (a láncdohányosok nem ide tartoznak)


Nekem az a véleményem a dohányzásról, hogy semmiképp nem elítélendő, mindenki el tudja dönteni, hogy mit szeretne csinálni. Van akinek jól esik, van aki szereti az ízét, stb. Viszont elítélendő, ha valaki azért gyújt rá, mert ideges, a problémáit nem tudja másképp megoldani, stb.

A cigarettának nem a szervezet károsító hatásával van a probléma, hanem azzal, hogy azt hiszik az emberek, hogy segédeszközökkel tudják csak megoldani problémákat és stresszhelyzeteket. Az ilyenekből lesznek a roncsok. Tehát önmagában a dohányzással semmi probléma nincsen.

2010. okt. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
minden embernek joga eldönteni akar-e élni a dohányzással? Ha a dohányzók tiszteleben tartják a nemdohányzókat akkor ez legyen kölcsönösen igaz! Mért van az hogy néhány nem dohányosz kiba...ottul úgy gondolja hogy neki le ell nézni a dohányosokat??? Szerintem ez a hülyeség.
2010. okt. 12. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!