Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért kell kevesebb alvás az...

Miért kell kevesebb alvás az okos embereknek, mint az átlagnak?

Figyelt kérdés

volt egy barátom, aki olyan okos volt hogy részletesen emlékezet mindenre ami a 12 éves barátságunk alatt történt és az iskolában is szinjeles volt. jelenleg egyetemre jár, ha minden igaz idén végez...


egyszer azt mondta, hogy neki elég napi 3 óra alvás. mikor ránéztem, akkor nem láttam rajta fáradtság jeleit és mindig olyan energetikus volt.


ellenben nekem meg kell napi 8-9 óra alvás és ha már csak 7-t alszom kivagyok... a barátságunkból csak néhány fontosabb részre emlékszem és energetikusnak sem mondanám magam. jelenleg főiskolára járok, de megszenvedek vele.


2011. szept. 22. 05:36
 1/4 anonim ***** válasza:
16%
Fogalmam sincs :( de azt észrevettem hogy egyre jobban felejtek a gyerek koromhoz képest a látásom sem a régi se a hallásom, vagyis öregszem :( 35f.
2011. szept. 22. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Alaque ***** válasza:

Mástól is hallottam már ezt a "nekem három óra alvás elég"-szöveget, de hozzá kell tenni, hogy az a három óra úgy három óra, hogy lefekszik éjfélkor, és hatkor kel, csak úgy értékeli, hogy alig aludt. De attól még pihent.


Egyébként én kifejezetten okos embernek tartom magam, és 5-6 óránál ha többet vagyok ágyban, akkor túlalszom magam, és egész nap nyomott leszek. A barátnőm viszont, aki talán nálam is okosabb, 8-10 órákat nyugodt szívvel átalszik, szóval nem lehet általánosítani.

2012. szept. 25. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Ez nettó baromság. Az alvasszükséglet teljesen egyéni, és egyáltalán nem függ az "okosságtól". Az ismeretek egyébként alvás közben rögzülnek. A 3 órás alvasszükségletet bizonyos agyi elváltozás (mondhatnám "mutáció") okozza, de ez nagyon ritka, és még nem is vizsgálták sokat.
2019. nov. 18. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ebben lehet, hogy van valami...

Én végig kitűnő tanuló voltam az iskolában, pedig hajnali háromkor fekszek le és hatkor kelek fel. Napközben nem alszok semennyit.

Egyébként fáradtságot egyáltalán nem érzek soha, minden nap legalább tizenöt kilométert futok megállás nélkül, ráadásul már hatéves korom óta nem voltam beteg...

Fájdalmam sem volt soha.

Lehet, hogy tényleg van valamilyen mutációm. XD

2020. jún. 11. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!