Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogyan szoktatok le a dohányzá...

Hogyan szoktatok le a dohányzásról? Napi 3 dobozzal szívok. Már nem bírom anyagilag

Figyelt kérdés

2023. máj. 24. 07:13
 1/9 anonim ***** válasza:
84%
Szintén napi 3 dobozzal szívtam, egyik nap elegem lett belöle, és abbahagytam. Mindig csak azt az EGY napot próbáltam kibírni, meg arra gondoltam, hogy az elözö 1-2-5-10-stb nap ne legyen már hiába.
2023. máj. 24. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%
két hét szabi. bezárkóztam a lakásba és “kiizzadtam”.
2023. máj. 24. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
45%
Csökkentsd le 1 csomagra, jobb lesz az íze is, ha nem egymásután szívod
2023. máj. 24. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
80%

Sok praktika létezik, és egyénenként más-más válik be, de szerintem a legfontosabb, hogy az ember fejben felkészítse magát a leszokásra. Én már fél éve nem gyújtottam rá, de vannak pillanatok, amikor “jól esne”. Ilyenkor csak felidézem, hogy miért is hagytam abba, és máris túllendülök rajta.

sok sikert.

2023. máj. 24. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
17%
Ne leszokj hanem csökkentsd fokozatosan, először 2 és fél dobozra majd 2-re aztán 1 re majd félre. Aztán már csak pár szálat fogsz szívni ami már nem is káros.
2023. máj. 25. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
62%
5-ös: ez az a "módszer", ami soha senkinél nem müködik, mert egyrészt kifejezetten stresszeli, hogy már csak X darab van, másrészt délre elfogy a napi adag, ezért délután kicsit még rátesz, szóval ez elméletben müködhetne, a gyakorlatban nem megy
2023. máj. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 hpm válasza:
100%
Én 13 év után szoktam le. Több módszert is kipróbáltam: nikotinos rágó, csökkentett adag (napi 1 dobozzal szívtam, bulinapon 2), csak úgy abbahagyom... Végül elolvastam Alan Carr egyik könyvét és az abban leírtak szerint cselekedtem. Ez 10,5 éve volt és azóta nem dohányzom :) Van neki tanfolyama is, de arra nem volt pénzem. A könyvet letöltöttem a netről, elolvastam. Nekem bevált. Ismerek olyat, akinek nem..
2023. máj. 31. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
76%
Nekem egy tüdő ct után találtak egy foltot.A doki azt mondta,hogy ez akár rák is lehet.Még aznap letettem a cigit de féltem az elvonási tünetektől így magamnál tartottam egy dobozzal a biztonság kedvéért.Volt nálam rágó,negró de szerencsére egyikre se volt szükségem.A cigit egy hét után elajándékoztam.Ennek 12 éve.Azóta se gyújtottam rá de nem zavar ha szívják mellettem.Viszont voltak olyan álmaim,hogy fölijedtem mert elfogyott a cigim.Akkor esett le hogy nem is dohányzom.
2023. máj. 31. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Juliusz48 ***** válasza:
100%
Akinek nehezen megy a leszokás az kezdje úgy, hogy csak meghatározott időközönként gyújt rá. Ha pl csak minden órában az egész óra elérésekor gyújtasz rá, akkor mivel éjjel alszol 1 doboz alá kerül a napi fogyasztás. Teljesen elhagyni, ahhoz ember is kell, aki tud magán uralkodni, mert kb. 6 hónap után jön el amikor már nincs se mozdulati kényszer, se nikotin éhség. És utána mindig meg kell állni, mert jönnek nehéz idők, mint például a pia a haverokkal, rokonokkal, vagy csak egy gondokkal teli időszak, amikor az alkohol mellé rágyújtanál, és ennyi visszaszokni. Én már csak tudom, mert csak másodikra sikerült végleg elhagyni úgy, hogy a környezetemben erős dohányos él, de már 1987 óta tartom magam, és most 75 vagyok. Vagyis legalább 20 év füstölés után hagytam el.
2023. máj. 31. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!