Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Miben károsabb az elektromos...

Miben károsabb az elektromos cigi?

Figyelt kérdés

Vettem nemrég egy e-cigit, nagyon imádom, brunhilde mtl-el használom, semmi problémám nincs vele. 5 évig dohányoztam, lassan 1 éve hogy csak dohányhevítős terméket használtam néha, most pedig szeretnék arról is leszokni, ezért vettem elektromos cigarettát.

Egy ismerősöm tegnap teljesen rám ijesztett, hogy "ugye tudom, hogy az e-cigik károsabbak?" Na már most... mitől károsabb a sima ciginél?



2023. júl. 3. 11:19
 1/6 Zcom09 ***** válasza:
100%

Alapvetően, nem károsabbak mint a hagyományos cigaretták. A gond főleg a különböző aromákkal van, valamint azzal hogy még nincs a hosszútávú hatásokról semmi információnk. Mivel az e-cigik divatba jötte előtt nem nagyon használták az különböző aromákat ilyen módon, nem lettek ilyen felhasználásra tesztelve.

Egyre több ízesítő anyagról derül ki hogy rendkívül káros elszívva. Vagy azért mert közvetlenül káros a tüdőre, vagy valamilyen bomlásterméket képez. És ezek álltalában csak az után derül ki miután már jó ideje forgalomban van egy termék.

2023. júl. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Megmondom én mit gondolok. A léből minél több a pg annál jobb ízre így mondják, én máshogy látom de ez én vagyok, de a pg-ből válik ki a formaldehid ha egy adott hőfok felé hevítődik, én ezért is próbálom úgy hogy 60-40 vagy 70-30-ra keverem.

Az aroma! azok külön misét érnek! én szerintem 95%-uk xar és kész.. amik eddig beváltak az nem sok de azok tényleg álandóak. Be kell látni ez nagyon a próbálgatásból és kísérletezésekből áll!

A brüninél nálam eleinte felszívódási bajok voltak, aztán azt kiküszöböltem a super sorb vattával, aztán arra is rájöttem hogy a fúvóka felett kell hogy legyen a mag fél max 1mm-rel, ha kevesebb akkor xar az íz és ég a vatta de érdekes mert csak a DOD Obsidantnál csinálja leginkább! Nikotinok meg, ha 4 felé megyek eltorzitja az ízeket, egész más ha nincs benne vagy max csak kb, 3-mas, kivétel a La Tabaccheria / Baffometto, abba 6 is okés de maradok mostanság úgy a 4-nél. A nikotintól szakad az izzadság rólam és elmegyen az erőm, ez részemről tény.. ha meg nincs úgy ereje egésznap az arcomba van, estére már hápog a tüdőm rendesen. Szval ha a sok kis apróságot nem tudod harmónizálni (jó kazán jó belövéssel, jó lé, jó vatták stb) akkor többet árthat! Ezt az ágazatot fejleszteni kéne, nem elnyomni, az a baj minden xarból aromát kotyvasztanak és nem tudni mit okozhat. Én azonnal kiszúrom ha vmi nem jó, álltalába full pacsuris oroszkölnis jellege van nekik, vagy ízetlenek vagy keserű, vagy fullasztó estig mondhatnám. Én már párszor elgondolkodtam kellett-e ez nekem? és kell-e a még? főleg azért is mert sok pézem elcseszem ezekre a levekre.

2023. júl. 3. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Bocs a fél mm-t nem tudom miért írtam! min az 1 távolság kell! az alatt vacakolt!
2023. júl. 3. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Szuper, köszi az infókat!:)

2-es válaszolótól kérdezném, hogy szerinted/neked melyik aromák vált be?

2023. júl. 3. 19:21
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyén függő erősen, van aki szereti a pacsulikat is, én utálom. Meg az a baj egyre több aroma eltűnik.

DoD Obsidian.

Omerta Banana Strawberry Smoothie.

Twisted Aroma - Bat Nut 10ml

La Tabaccheria / Baffometto Reserve 10ml aroma

De ebből már 3 kilőve max kintről, ha el nem vámolják.. én még csak pár hónapja űzőm, azaz haladó szinten vagyok.

2023. júl. 4. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Steam Crave Aromamizer Classic MTL RTA ez jó ízes kazán a sourcéról, de a BP Mods V1.5 se rossz, de az íz és hogy káros hatással lesz e rád az a sok apró részleteken múlik.
2023. júl. 4. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!