Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Szerinted melyik a károsabb?...

Szerinted melyik a károsabb? Az e-cigi vagy a cigaretta?

Figyelt kérdés
Érvelést is szeretnék és lehetőleg ne internetes legendákat. 🚬

2019. júl. 16. 20:00
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A sima cigi károsabb, mert abban több káros anyag van. Remélem ez elég érvelés.
2019. júl. 16. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a sima, mivel a tüdőrákos megbetegedések fő oka a kátrány, az meg nincs az e-cigiben. Na nem mintha ettől az egészséges lenne, csak kevésbé káros.
2019. júl. 17. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Bocs,nagyon hülye kérdés.Utánanézhettél volna 1 perc alatt hogy a cigi kb 20x károsabb.Az is lehet hogy az elektromos egyáltalán nem az.Ezek tények.
2019. júl. 18. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
71%

Azért valamennyire az ecigi is káros, de tény ,hogy a sima messze sokkal károsabb. Arra viszont nagyon figyelni kell ,hogy mentolosat ne szívj e-liquidből se, mert a mentolgőz magas hőmérsékleten nagyon rossz hatással van a tüdőre. A másik viszont az aroma minősége. És itt az ár nem minden, rengeteg drága löttybe raknak ízfokozókat, amik nem jók ha begőzölöd, valamint rengeteg olcsó, főleg kínai szar trafikos löttyöt vizeznek, ami szintén nem jó a tüdőnek (a túl sok, 1-2 pár % azért van minden liquidben). Tehát sok mindentől függ... Meg kell találni a megfelelő minőségű löttyöt és nem lesz baj. Ja meg persze nem 4 hetes korom fekete vattával meg NiCr huzallal kell gőzölni mert akkor a jó minőségű lötty se ér valami sokat :D.


(Egyébként a e-ciginek vannak jótékony hatásai is, pl: a PG antibakteriális és vírusölő hatású és a mérsékelt nikotinbevitelnek is lehetnek pozitív hatásai hosszútávon is.)

2019. júl. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Egyik sem kifejezetten egészséges, de a rendes cigi sokkal károsabb.
2019. aug. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelműen a sima cigi a károsabb, hiszen az e-cigiben az egyetlen, ami káros, az a nikotin, míg a hagyományos cigi tele van egyéb káros anyagokkal, plusz ahogy elszívod, ott az égéstermék.

Az a baj a legtöbb netes összehasonlítással, hogy az e-cigi használatát azzal hasonlítják össze, mintha valaki egyáltalán nem dohányozna. Úgy persze, hogy káros az e-cigi is, soha senki nem mondta, hogy nem káros semennyire, viszont a hagyományos cigarettához képest jóval kevésbé károsítja az egészséget.

17 év dohányzás után (mínusz a két terhesség és szoptatás, szóval nettó 14 év kb.) váltottam e-cigire, most már több, mint egy éve csak azt szívom, mellette összesen 6 szál sima cigit szívtam el ez idő alatt, érzem a saját közérzetemen, hogy sokkal kevésbé van terhelve a tüdőm. Amíg dohányoztam, kb. 200 m-t tudtam egyhuzamban úszni, most meg se kottyan az 500 m se, de ha nagyon odateszem magam, az 1000 is megvan. Amíg dohányoztam, a negyedikre felmenni is nehezen ment, most meg azért jóval könnyebb.

2019. aug. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a 4-es és a 6-os hozzászólónak. Nagyon informatív válaszokat adtatok. Köszönöm.
2019. aug. 4. 06:40
 8/9 anonim ***** válasza:
Mindenki milyen szakértő , azért a mostani kutatások nem éppen ezt támaszják alá , pl a tüdőre jutó mennyiséget meg a E cigi 20x sürűbb használatát , tehát valahol kiegyenlitődnek a dolgok ami logikus ..én azért jobban hiszek a valódi szakértőknek nem pedig akik fotelból meg internetről szakértenek:) szerintem mind a 2 pont olyan káros és az a legjobb ha egyiket se szívod , jó persze aki elszív napi 3 doboz cigit azzal nem lehet versenyezni, szinte már menthetetlenül roncsolja a szervezetét , de aki fél doboz cigit szív naponta és valali meg az E cigit szívja egész nap pont olyan káros mintha cigizne ez logikus..tehát aki ezt a leszokási formát választja az nagyon tévuton jár hogy az E cigi egészségesebb..
2021. szept. 20. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Bár az elektromos cigarettát úgy reklámozzák, hogy egészségesebb a szokványosnál, a mostani kutatási eredmények szerint azok is komoly veszélyben vannak, akik ezt választják füstölés gyakoriság" és a "leszívás mélysége" miatt az e-cigarettát pöfékelők nagyobb károsanyag-veszélynek vannak kitéve, mint a hagyományos terméket fogyasztók. Eddig viszont úgy tekintett a közvélemény az elekromos cigarettára, mint egy egészségesebb, dohánymentes lehetőségre a leszokásra törekvőknek.
2021. szept. 20. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!