Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » A rendes szivar (nem a szivark...

A rendes szivar (nem a szivarka) mennyibe kerul a dohányboltban?

Figyelt kérdés

Még sose szívtam rendes szivart csak cigit meg szivarkát. Szivarka nagyon bejött bár az ízesített volt, nem tudom, hogy a rendes szivar mennyire erős és van e belőle ízesített fajta? Egy jo kis cubai szivart elszívnék...

Azt tudom, hogy a szivart nem szokták letüdőzni hanem szép lassan érzékien teljes nyugodtsággal szívni. Jo kis szertartás lenne nekem ez a szívarozás esténként.



#szokás #szivar #kipropálás
2023. aug. 4. 14:16
 1/5 A kérdező kommentje:
Károsabb a szivar mint a sima cigi?
2023. aug. 4. 14:16
 2/5 anonim ***** válasza:

500-10000 Ft/db fajtától függően.

Ha érdekel a szivarozás, ezeket érdemes olvasni:

[link]

[link]

2023. aug. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Elég nagy a szórás árban, ott is vannak olcsóbbak, silányabbak. Azt nem tudom, melyik helyen van nagyobb választék.

Én nem találkoztam még ízesített fajtával, de attól még lehet.


Viszont az utolsó kérdésre: általánosságban kevésé káros, mivel az ember ritkábban csinálja, kevesebbet fogyaszt belőle. Napi egynél többet nem fogyaszt az ember. Mivel nem tüdőzik le, tüdőrák is ritkán alakul ki mellette, de sok használat mellett azért nő az esély a szájüregi-, illetve torokrákra.

2023. aug. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Vannak éppen ízesített szivarok, csak nem a minősségi kategóriában. A rendes kézzel sodort szivarok nincsenek ízesítve, a külömböző dohánylevelek külömböző érlelésével hozzák felszíre a bennük relylő ízeket.

Mexikói: 1000-3000ft/szál

világszivarok (Honduras, Nicaragua, Dominika): 2-3000ft körül már találni jókat, de vannak különlegesebbek is 20-30 000ft-ért

Kubai: régen se volt olcsó, de az elmúlt 1-év alatt rengeteget drágult. A komolyabbak (cohiba, partagas, montecristo, romeo, hoyo, h upmann, trinidad) 10-50 000ft bár, ha találsz valahol árukészleten olyat, ami 1-éve nem érkezett az országba (emiatt még nem emelték az árát): 5-20 000ft

2023. aug. 6. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
1000-43000 ♾/szál, Don Alfredotól a Cohiba Siglo IV-ig (Siglo V és VI a kb. egy évvel ezelőtti áremelés óta nincs).
2023. aug. 31. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!