Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » IQOS problémák asztmásnak?

IQOS problémák asztmásnak?

Figyelt kérdés
Tehát előre leszögezném nem kérnék senki kioktatását mert tudom a kockázatokat a dohányzásnak és azt is hogy egy asztmásra milyen hatásai vannak időközönként az elmúlt egy évben rágyujtottam de amint problémáim voltak vagy egyszerűen meguntam letettem és néha elővettem de nem éreztem hogy függő lennék tőle csak hébe hóba szivtam most meghallottam hogy ebbe az iqosba életem első ilyen cucca van pattintos és én nagyon érdekelt mivel imádom a vizipipázást hogy ilyen gyümölcsös érzés legyen. Vettem tegnep egy Iqos Iluma One-t és amint elszivtam az első cigim olyan nehézlégzés hörgés és hasonló asztma jelei vannak tudom asztmás vagyok tudom ezt hogy ez elvileg normális hisz asztmás vagyok mégis egy cigiről beszélünk lehet túlságosan erőset szivtam bele megszoktam a sima cigit meg gondolom ez töményebb azt se tudom mennyit szabad szivni de a lényeg hogy tegnap délután 5 óta van ez a nehézlégzés hörgés azóta ha úgy érzem köhögök inhalálni szoktam de szerintetek meg lehet szokni vagy inkább ne kisérletezzek és hagyjam abba? El fog múlni ez a nehézlégzés köhögés hörgés? Mert ha ez fentáll teljesen le tudok róla mondani annyira nem igénylem csak érdekel hogy én csinálok valamit rosszul vagy ez teljesen természetes mellékhatás. Köszi a válaszokat!

2023. aug. 24. 15:22
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Az IQOS egy fokkal jobb, mert csak a dohánypárát szívod, és kátrány sem keletkezik, de mivel ez is egy idegen anyag a tüdő számára, ezért simán irritálhat. Bár az is lehet, hogy csak azért irritált, mert előtte nem dohányoztál egy jó ideig.


Én nem ajánlom, de azt csinálsz, amit Te jónak látsz. De legalább egy fokkal jobb választás, mint a normál cigaretta. De ha a vizipipát szereted akkor inkább azt csináld, azt úgysem kell tüdőzni. :) :)

2023. aug. 24. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én ugyan nem kifejezetten asztmás vagyok, de pollenallergia miatt szoktak lenni köhögéssel, fulladással járó tüneteim. Korábban djarumot szívtam, ami szegfűszeges, eredetileg asztma ellen találták ki. Sajnos be lett tiltva a többi ízesített cigivel együtt, és bizony a szivarka változata miatt már egész évben köhögtem, pedig csak 2-3 szálat szívok naponta.

Először a sima iqos duo-t vettem. Attól szorítást éreztem a tüdőmben, mint amikor életemben először tüdőztem le cigit. Olyan is előfordult, hogy utána úgy éreztem, mintha nehezen kapnék levegőt. Viszont velem ilyen csak a heetstől volt és azon belül is csak a laguna swifttől. De az is lehet, hogy csak mert azt próbáltam először. Később vettem egy ilumát, azzal semmi ilyet nem tapasztaltam, és gyakorlatilag megszűnt a köhögésem, mióta iqost szívok. Csak júliusban köhögtem, de messze nem annyit, mint a korábbi években.

Szóval nekem hosszabb távon bevált, lehet, hogy csak addig vannak ilyen tünetek, amíg meg nem szokja az ember.

Nem akarlak rábeszélni dohányzásra, de ha jól esne, nem sokat szívnál, akkor azt tudom javasolni, hogy amíg mellékhatásai vannak, addig csak óvatosan, kevesebbet szívj bele, esetleg ne is tüdőzz le minden slukkot. Lehet, hogy másik ízesítésűt érdemes kipróbálni, hátha beleválasztottál elsőre, mint én. Aztán ha nem javul a helyzet, akkor inkább ne.

2023. aug. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!