Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Minden asztmásnak ilyen az...

Minden asztmásnak ilyen az élete? Vagy csak neked ennyire pokolian nehéz?

Figyelt kérdés
15 éves lány vagyok. 4 éve asztmás vagyok, de a napokban kezdtem úgy érezni, hogy nem bírok így élni tovább. Az alapfeltétel, a levegővételt sem tudom rendesen végezni. Mindenféle gyógyszert szedek, de nem lett jobb. sőt egyre rosszabbul vagyok, kivizsgáláson is voltam kórházban. Néha eluralkodik rajtam a félelem, hogy bele fogok halni ebbe, mert már alig kapok levegőt. volt, hogy annyira nem kaptam levegőt, hogy elszédültem és elájultam. Lehet itt tenni valamit? a létező legerősebb gyógyszert szedem de semmi(szteroidok). Azt mondták ismerőseim, hogy az asztmának lelki okai vannak, de nem tudom hogy tudnám megtalálni mégis mi ez az ok nálam? Kérlek segítsetek!
2011. júl. 23. 23:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem el kéne menned pszichológushoz beszélgetni, ő tudna segíteni, megtalálni a lelki bajodat.:) Veszteni nem veszthetsz vele. Tudom, könnyű mondani, de minél hamarabb látogass meg egyet. Szívből remélem, hogy enyhülni fog az asztmád.:( Szörnyű lehet.
2011. júl. 23. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem lévővel.Én is asztmás vagyok,általános negyedikben diagnosztizálták.Allergiás vagyok a poratkára és így jön elő nálam.Sajnos ez a betegség nálad szerintem aotoimmun,amivel nem sok mindent tudnak csinálni.Nálam légúti fertőzéskor és fizikai megerőltetéskor,valamint erős emócióknál jön elő.Nekem is volt,hogy elájultam,mert megerőltettem magam.Amolyan rohamom volt,amikor egyszerűen nem tudod abbahagyni a hiperventilációt.Még az elején próbálkoztam por(gyógyszer) inhalációjával,de szart se ért és abbahagytam.Azóta csak egy pipám van,ha kell használom.Érdekes,hogy amikor el kezdtem rendszeresen sportolni,persze óvatosan,akkor jobb lett a tüdőkapacitásom is.
2011. júl. 24. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az előző vagyok,anyukám háziorvos és ő nem preferálja a szteroidokat,szóval én eleve nem is szedtem ilyet.
2011. júl. 24. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
jaj bocsánat a kérdést elírtam: nekem ennyire nehéz?
2011. júl. 24. 22:09
 5/5 anonim ***** válasza:

Például az első lelki ok: "csak nekem ennyire pokolian nehéz?". Nem, ez nem önsajnálat, hanem végül is egy ilyen belső lehangoltság, ami depresszióhoz is vezethet. Mert ugye gondolom az asztmád miatt keveset vagy szabadban is (ha párosul allergiával, vagy eleve is), ez is egyfajta korlátoltságot éreztet veled, hogy te tulajdonképp be vagy zárva. Vagy magára az asztmádra úgy gondolsz, mint egy körülötted lévő hatalmas Berlini Falra...(legalábbis én ezt vettem le a leírásodból).

Ugyan, én nem vagyok orvos, viszont engem kezelt már pszichológus, ősztől terápiákra is járok majd, és azt tudom csak tanácsolt keress fel a hozzátok közeli nevelési tanácsadóban egy dokit, és beszélgessetek! Hátha ő majd jobban belelát a lelkedbe!

:)

2011. júl. 31. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!