Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » A cigit mostanában miért...

A cigit mostanában miért nevezik bolond böjtnek?

Figyelt kérdés

2023. szept. 26. 12:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Sosem hallottam még.
2023. szept. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Én facen olvastam hogy igy hivják.
2023. szept. 26. 12:56
 3/7 A kérdező kommentje:
Jot vagy rosszat jelent a kifejezés?
2023. szept. 26. 12:57
 4/7 anonim ***** válasza:
47%
Ja igen a facen... ott tényleg sok a "hiteles mindentudó atyaúristen".
2023. szept. 26. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem valaki félrehallotta a "bláz"-t (angol: blaze - ragyog, lángol), ami rövid cigarettát jelent, gyakran csak 1-2 slukkos (német: Schluck - nyelés, korty, itt: szívás).
2023. szept. 26. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy magyarázata az lehet, hogy a cigi már majd 3000Ft/doboz.

A mai árak mellett minimálbérrel inkább kevesebb kaját vesz a bagós,csak a napi cigi meg legyen.

Szóval bolond böjt...

2023. szept. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Mert sokan különösen a médiában, divat világában tényleg az éhség visszaszorítására használják.


Hogy híres eseteket mondjak, a 16 éves Judy Garland az Óz filmezése alatt "speciális diétán" volt, hogy vékony és gyerektestű maradjon. Ez fekete kávé, csirkehús leves leve, meg cigaretták voltak, illetve Anfetaminokat és altatókat szedett hogy tudjon ébren lenni meg aludni ahogy épp a forgátás megkívánta.


Ez a "trükk" továbbra is él és virul.


Annyi változott, hogy a pro ana (azaz anorexiás beteg) blogok fehér monstert meg valami vapet posztolnak, de a lényegében a rendszer ugyanaz.


Én bolond diéta helyett súlyos étkezési zavarnak (vagy amennyiben kötelező éheztetésnek és orvosi visszaélésnek/abúzusnak hívnám).


Annyira nem vicces, ebbe sokan belehalnak.

2023. szept. 26. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!