Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » 16 évesen leszokás a dohányzás...

16 évesen leszokás a dohányzásról? Hogyan?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Sikerült belefutnom, a sokak által atélt csapdába, ami annyit jelent, hogy alkalmi dohis voltam. 2 hetente 1-2 stb. Viszont nyár az nyár, így sok volt a buli. Nyár vegén nem szívtam sokat, heti 1 szál volt a a max. Aztán nyár utolsó hetén kemény buli volt, és azóta már bánom, de sikerült fél dobozzal elszívni aznap. Következő nap suli, és egyszerűen majd meg őrültem egy szál cigiért, szét vetett az ideg. Azóta 5-6 szálat szívtam, most 2 napja abbahagytam, megpróbaltam leszokni, igazából egészen jól ment egészen máig! Ma 2 szál becsúszott, mivel már nem bírtam, sajnos itthon voltam egész nap,untakoztam és azon kattogtam milyen jó lenne már egy szál. Szerintem nem vagyok fizikailag ráfüggve, viszont szellemileg már igen. Ami nehezíti a dolgomat, hogy az egész család dohányzik, így szinte minden percben találkozom a dohánnyal, ami csak ront a helyzeten. Mit tanácsoltok? Köszönöm ha végig olvastad, és köszönöm ha válaszolsz!

2023. okt. 19. 22:14
 1/5 anonim ***** válasza:
88%

Erre találták ki az oldal keresőjét. Itt például nagyon okosakat írnak a témában:

https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__dohanyzas__12439119..

Mindenkinek más módszer a jó, ezért kísérletezz és kissé erőltesd meg magad. Többszöri nekifutás után összejön - de csak azoknak, akik tényleg akarják!

:)

2023. okt. 19. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
85%
Nehéz tipp: csökkentsd le a számát pl heti egy majd két heti egy stb majd tedd le végleg, és nem futsz bele többé. Gondolj bele, mennyi pénzt, és időt spórolsz meg magadnak (megvenni, rágyújtani, dolgozni,+egészségtelen, életet rövidíti, ez mind sok idő)
2023. okt. 19. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Mit jelent nálad hogy szellemileg vagy ráfüggve?
2023. okt. 20. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

#3 - természetesen a fizikai ráfüggést érti ez alatt, csak még ő sincs tisztában a dologgal. Állandóan ideges és kívánja a következőt - de ez nem pszichikai, hanem már erősen fiziológiai alapú függőség.


A "szellemi ráfüggés" arról szól, hogy egy társaságban szociális stressz éri azt aki nem dohányzik együtt másokkal. A kérdező nyilván azért kapott rá ilyen korán, mert a családban ezt a mintát látta - na, ez a pszichikai probléma!

2023. okt. 20. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
48%
Sportolj valamit.
2023. okt. 21. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!