Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Szeretnék leszokni a dohányzás...

Szeretnék leszokni a dohányzásról, a snüsszre gondoltam köztes útnak. Mennyi a nikotin különbség? Mennyi van a cigiben kb?

Figyelt kérdés
2023. nov. 3. 10:04
 1/10 anonim válasza:
78%
Sokat nem tudok a témáról, de javaslom, hogy hívj fel egy olyan szervezetet amelyik foglalkozik a dohányzásról való leszokással, mert egyedül nagyon nehéz. Több ilyen szervezet is van Magyarországon, szerintem az egyiktől kérj segítséget. Érdemes felkeresned a leteszemacigit.hu oldalt, ott rengeteg hasznos információt megtudhatsz ezzel kapcsolatban.
2023. nov. 3. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát, a snüsszökben általában több nikotin van, mint a sima cigiben.

Cserébe nincs kátrány, nem szívsz semmilyen füstöt.


Ha le tudod tenni ilyen köztes lépések nélkül, akkor úgy jársz a legjobban.


DE! Ha nem megy, a snüssz az egyik legjobb alternatíva: nagyon könnyü átszokni rá + visszaszokni a cigire nehéz: a nikotintoleranciád megnö és a cigi már nem fogja tudni adni ugyanazt az élményt, mint elötte.


A nikotin önmagában se egy jó dolog, de a dohányzás káros hatásainak 95%-át ki tudod küszöbölni azzal, ha átállsz snüsszre.


Ez egy érdekes dilemma amúgy:

Induljunk ki abból, hogy valaki cigizik:

Rá van szokva a nikotinra, elszenved mondjuk 100 egység egészségkárosodást.


- Ha le akar szokni teljesen egyböl, akkor szüksége lesz 100 egység akarateröre de cserébe 0 egészségkárosodás lesz az eredmény.


- Ahhoz viszont, hogy átszokjon teljesen a snüsszre, csak kb 20 egység "akaratérö" kell(a mindennapokban könnyü, viszont sör mellé a cigi jobban passzol + ha cigiznek melletted, könnyü megkívánni, innen jön a 20).

De ha átszokik, akkor már csak 5 egység egészségkárosodást szenved el.


- Viszont a csapda, hogy snüsszröl leszokni valamivel nehezebb: mivel alapból kevésbé káros, nem érzel akkora nyomást a leszokásra. Elég diszkrét, úgyhogy a környezetböl se jön a nyomás, hogy leszokj róla, ráadásul több benne a nikotin, így a nikotinfüggöség is erösebb. Innen már 120 akaraterö kell a teljes leszokáshoz de csak azt a maradék 5 egészségkárosodást szünteted meg.


Én anno úgy döntöttem, hogy átszokok a snüsszre, akkor még nem számoltam a 3. pontban említett extra csapdáva, de ennek ellenére se bántam meg. Ha megnézed a számokat, elég aránytalanok.

Az egészségkárosodásra írt számaim becslések, amiket egy csomó olvasgatás után találtam ki, az akarateröre adott számaim a saját tapasztalatomat tükrözik, nyilván egyénenként változik.


Ezt ajánlom neked is, olvass sokat.

2023. nov. 3. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
76%
Egyik dohányáruról átváltva egy másikra nem lehet leszokni. Kb mint ha az alkoholista letenné a pálinkát és helyette bort akarna inni leszokáshoz.
2023. nov. 3. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Inkább nicorette rágót próbálj az elején, ne snüsszt.
2023. nov. 3. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
24%
A cigiröl nem lehet le szokni mert drog el kel menni orvos az felir majd gyogyszereket amivel szépen le lehet szokni.Ez nem elhatározás kérdése segítség nélkül esélytelen persze az 1 milliárd dohányosbol egy millionak megy ennélkül is akikre mindig lehet majd mutogatni.
2023. nov. 4. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
#5 nem szív többet oszt tschő.
2023. nov. 5. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nme tudom mi az , de a legrosszabb az ha azért mert leszoksz valamiről, akkor ezért rászoksz valamire.

Szokjál le és nem rosszabb az sem mint egy újabb szenvedélyre rászokni.

2023. nov. 6. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
A dohányzást csak abba lehet hagyni, de leszokni legalábbis szerintem nem lehet! 30-32 éve egy szál cigit sem szívtam el, de álmomban (szerencsére most már igen ritkán) néha jóízűen cigizek. Ébredés után úgy gondolom, hogy ha elérhető közelségben lenne cigaretta, akkor rágyújtanék. Nappal nincs gondom, mehetek dohányosok társaságában, ilyenkor nem kívánok, és a csábításoknak is ellet tudok állni. Nagyjából 50 éves voltam, amikor a dohányzás (1,5 - 2 doboz/nap) "jótékony hatását" kezdtem érezni. Úgy hagytam abba, hogy a meglévő készletemet (5,5 doboz) egy hajléktalannak adtam. Az első 7 - 10 nap nagyon kemény volt, utána csak 1 - 2 évig a dohányosok társaságát lehetőség szerint elkerültem. Szerintem egy nagyon erős és tartós elhatározás kell, és akkor abba lehet a dohányzást hagyni!
2023. nov. 10. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Meton ***** válasza:
44%

Én egyébként is gyűlölöm a dohányosokat, de úgy gondolom, hogy a dohányzás nem olyan dolog, amiről le lehet szokni. Lehet, hogy nem csinálod, ilyen lehet akár évekig is. De ha egyszer rászoktál, az mentális problémára utal, ami soha nem fog elmúlni, tehát a cigiről sem tudsz leszokni.

A nikotin egyébként nagyon káros. Kezdetben nagyon hasznosnak és jónak tűnik, mint a tudatmódosítók, vagy a szteroidok, mert jó hatással van a szervezetre. Csakhogy az életed pocsékolod el, súlyos éveket áldozol fel és a halálod nem csak hamar eljön, de szenvedésekkel lesz tele. Sorban levágják a végtagjaid, már ha egyáltalán élsz addig. A nikotin ugyanis érszűkületet okoz.

2023. nov. 12. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Elf bár nem jobb??

Először 2%osat kell szívni , aztán 0%osat.

Én 1 hónapja nem vettem magamhoz nikotint……, és már a mozdulat sem hiányzik , csak heti kétszer szívok bele a nulla 0-osba. Epres-jeges ízű 🍓❄️

2023. nov. 20. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!