Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Az alkohol vagy a marihuána...

Az alkohol vagy a marihuána pusztítja jobban az agysejteket?

Figyelt kérdés

nov. 6. 16:35
A kérdező szavazást indított:
Nem tudom
Alkohol
Kb egyformán
Marihuána
47 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Más a pusztítás jellege. Ha simán a neuronok elpusztulásáról van szó, akkor egyértelműen az alkohol.
nov. 6. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
42%
Haverom azt mondta, hogy a fű csak szivacsosítja az agysejteket, az alkohol meg elpusztítja. Én még nem próbáltam ki
nov. 6. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
86%
Teljesen mindegy mert mindegyiktől fogyatékos az ember.
nov. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
37%
Nem pusztitja egyik se.
nov. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Phoney ***** válasza:
100%
Az alkohol akkor "pusztítja az agysejteket", ha olyan a rendszeresség-mennyiség, amivel B1-vitaminhiányban tartod az agyadat, és attól kisebb-nagyobb agyzsugorod lesz. Ez viszont a klinikai tapasztalat szerint kb. 9 hónap absztinenciával teljesen visszafordul, még súlyos alkoholistáknál is. Kb. csak akkor okoz visszafordíthatatlan agykárosodást, ha Wernicke–Korszakov-szindrómásra iszod magad. Ilyen téren nagyobb probléma a pszichológiai kár, ami egyszerűen abból következik, ha az ember éveken át ittas/másnapos, így ezek az évek több szempontból is kiesnek az életéből, és ez meglátszik a személyiségén, a személyiségfejlődés hiányán is.
nov. 7. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
73%
Sokszor cáfolt tévhit, valójában egyik sem pusztítja az agyasejteket. Nyilván lehet olyan szövődménye, pl. ha stroke-ot kapsz, amiben szerepe lehet az alkoholnak,nakkor pusztulhatnak agysejtjeid, de simán a fogyasztától nem. Romolhat az agyi teljesítőképesseged, de nem azért mert a sejtek pusztulnak.
nov. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
79%
Az eszelős mennyiségű tömény alkohol pusztítja az agysejteket, de attól, hogy néha bepiálsz még nem lesz semmi maradandó bajod. A fű a mentális betegek állapotromlásához vezethet ezért hiszik azt, hogy az agysejtekkel bármit is csinál de ez egy tévhit. A fű (és ez alatt a cannabist értem nem a herbált) semmilyen maradandó változást nem okoz az agyban.
nov. 16. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!