Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Segítenek a nikotinos tapaszok...

Szpeti1991 kérdése:

Segítenek a nikotinos tapaszok/rágók a leszokásban?

Figyelt kérdés

Szeretnék leszokni. Tudom, hogy a drasztikus, azonnali leszokás a legcélravezetőbb. De a kérdésem az, hogy a nikotinos tapaszok/rágók segítenek valamit, vagy az igazából nem javít a helyzeten?

Köszi előre is!



nov. 8. 10:20
 1/9 anonim ***** válasza:
52%
Valamennyire segítenek, megkönnyítik a nikotin elvonást. Viszont, ami nekem bevált, az az Allen Carr - Rövid úton leszokni a dohányzásról című könyv.
nov. 8. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 KiMaMi ***** válasza:
44%
Minden fejben dől el. Ha komoly az elhatározás, ilyen mankók nélkül a leghatásosabb (legalábbis nekem ez vált be).
nov. 8. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
28%
Sportolj valamit.
nov. 8. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nővérem próbálta. Tapasz mellett cigizett.
nov. 8. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nikotinos rágó nekem szuper jól bevált. Elég volt a gyengébb, abból is csak felet rágtam, (mondjuk én ilyen max fél csomaggal szívtam) különben beütött a nikotin és csuklottam, remegett a kezem, ilyesmi, tehát túladagoltam... nekem a rágózás alapból is segít, az első pár hétben pedig nagyon megnyugtató volt a nikotinpótlás.
nov. 8. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Természetesen minden mást is szem előtt tartok, tehát nem elsődlegesen ilyen mankókkal akarok leszokni, csak kíváncsi voltam, egyáltalán használ-e, vagy csak ront.

Tény, h a nikotinos rágónak legalább van egy rituáléja, valszeg az is segít.

nov. 8. 16:44
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Mit ronthatna?

Ugyanúgy adja a nikotint.

Sőt nekem a legerősebb tapasz túl sok is volt rosszul lettem tőle ezért félbe vagdostam, és csak egy felet ragasztottam fel egy napra elég volt.

Ezekkel nem fogsz leszokni, de tudnak segíteni az első néhány nap nehézségein. A rágó is ugyan az csak nem kell őket sokáig használni én a ragóra is hónapokig rá votlam állva.

Egyre többet és többet akartam. De a ragót letenni már gyerekjáték volt.

nov. 8. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
7-es: őszintén, a leírásod alapján azért csak részben tűnik úgy, hogy segítene, s olykor még ronthat is... Jól értem? :)
nov. 8. 18:46
 9/9 Senior Séf ***** válasza:
0%
Sohasem voltam híve az ilyen segédeszközöknek. Ezek arra jók, hogy beismerd magadnak, hogy gyenge vagy, hogy önerőből képtelen vagy leszokni. Pedig a leszokást nagyban könnyíti, ha fel tudsz nézni magadra minden perc, minden óra, minden nap után; nabazki, ezt is kibírtam!
nov. 9. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!