Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Ha egyik napról a másikra...

Ha egyik napról a másikra befejezem a dohányzást, milyen elvonási tüneteim lesznek? Köhögési rohamok? Tapasztalatok érdekelnének.

Figyelt kérdés

A nem túl távoli jövőben tervezem a dohányzásról való leszokást. Lassan 9 éve dohányzom.

Az utóbbi 1-2 évben túlzásba vittem, a depresszió csak 1 plusz löketet adott ahhoz, hogy napi 1,5-2 dobozzal simán elszívjak (itt tartok jelenleg).


Amikor elkezdem a leszokást gondolom zabálnom kell állandóan, folyton éhes leszek. Viszont amitől félek, az a köhögés, köhögési rohamok. Nálatok milyen elvonási tünetek jelentkeztek?



#dohányzás #leszokás #cigaretta #koporsószög #bűzrudacska #dohányzásról leszokni
dec. 17. 21:37
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én napi három dobozról szoktam így le, nem kellett sem extra sokat köhögni és falásrohamaim sem voltak. Az csak mese, hogy leszokás után zabálni kell.
dec. 17. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem semmi ilyesmi nem volt, csak hiànyzott.
dec. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
75%

Nekem az első pár napban volt több köhögés, de nem volt vészes egyáltalán.

Mikor először szoktam le, akkor nem emlékszem fokozott éhségre, de az már régen volt, tizenéve, és sajnos nem tartott sokáig az elhatározásom.

Most utóljára meg terhesség miatt tettem le sürgősen, szóval nem a leszokás miatt ettem többet szerintem 🙂

dec. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Egy volt ismerősőm mesélte, hogy a férjénél köhögési rohamok voltak elvonási tünetként, mert így csinálta (gondolt egyet és befejezte).
dec. 17. 22:18
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Köhögés nálam sem volt, viszont visszajött az étvágyam. Mivel 42 kg voltam, nagyon rám fértek a plusz kilók 🙂
dec. 17. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Köhögés valószínűleg lesz, azért, mert ki kell tisztulni a tüdőnek a sok kátrányos trutymótól.

Nekem undorító szagú -mint a vizes hamutartó. sötétszürke váladék jött fel köhögéskor. Végül vettem köptetőt, hogy lerövidítsem a tisztulást. Lehet, hogy nem ajánlott, de már nagyon kellemetlen volt, hetek óta tartott. Ha sikerül leszoknod, eszedbe ne jusson soha többé 1 db cigire se rágyújtani, mert a szenvedély újra fellobban, még erősebben, és 1 hét múlva elfogy a doboz cigi is. Kárba veszik miatta az addigi erőfeszítés, kezdheted újra a leszokást. Amire még számíthatsz: nyugodtabb leszel és bőröd -főleg az arcodon- sokkal szebb lesz. Az ízeket, szagokat intenzívebben fogod érezni.

dec. 17. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

- 2-3 napig jött fel a trutymó kaparás, köhögés formájában. nekem valójában tetszett, mert tudtam, hogy csak tisztul a tüdő

- falási roham nálam volt 1-2 hétig, de mivel le voltam soványodva, kifejezetten örültem neki

- engem inkább a lelki része viselt meg. 20 évig dohányoztam és rettentően hiányzott, hogy nem gyújthatok rá. Ami azt illeti, így 1 év után is hiányzik.

dec. 18. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
dec. 19. 04:44
 9/9 anonim ***** válasza:
48%
Ha hiányzik egy év után, akkor sajnos még pszihikailag függő vagy.
dec. 21. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!