Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Tapasztalatok érdekelnének...

Tapasztalatok érdekelnének elektromos cigarettáról, kinek mennyire jött be vagy nem jött be?

Figyelt kérdés
Saját vagy ismerős tapasztalata is érdekelne. Helyettesíti a rendes cigarettát, vagy sok ember veszi meg potyára, és áll vissza a sima cigire?

2015. szept. 1. 19:54
 1/8 anonim ***** válasza:
Én megvettem, abból a célból hogy leszokok a cigiről. Az első hónapban még érdekes is volt talán, 6-7 cigi helyett 1-2-t szívtam az e-cigi mellé. Utána meguntam és maradt a rendes. Nekem személy szerint hiányzik belőle a hang ahogy hallom hajnalban a dohányt égni miközben szívom (Lehet furcsa, de én szeretem) és a cigi íze. Másik 3 ismerősöm is így járt. Pár hónapig bírták, mellé akkor is elszívtak 1-2 szál cigit, de jelentősen kevesebbet. Azóta viszont ugyan úgy megy minden.
2015. szept. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, hogy leírtad.
2015. szept. 2. 06:59
 3/8 anonim ***** válasza:
Én is használtam pár hétig, tényleg pótolja valamilyen szinten ha nikotinos e-liquid-et veszel hozzá. De akarat is kell. Szerintem próbáld ki a kudzu gyökér kapszulát. Én tegnap kezdtem el. De többet vegyél be belőle mint ami a dobozon fel van tüntetve mert a kormány nem engedélyezi a gyártóknak hogy a tényleges mennyiséget ráírják. Keress rá neten ez segíthet.
2015. szept. 3. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én tavaly szeptemberben vettem egy szettet, bár előtte is próbáltam, 2010-11 tájékán de az egyszerűen használhatatlan volt.

Szóval, tavaly szeptemberben kezdtem, pár hétig még szívtam analógot, aztán szépen lejöttem róla, kb. 2 hónap alatt, bár már az elején is csak napi 5-6, majd napi 1-2 szálat szívtam a napi 1 doboz helyett. Azóta kétszer kellett visszakanyarodnom az analóghoz, mikor sorban mentek tönkre a cuccaim. Egyszer épp a húsvéti hosszúhétvége alatt, mikor nincs nyitva semmilyen bolt, nincs kiszállítás sem...

Már csak e-t szívok, abból is egyre gyengébb nikotintartalommal. Egy kollégám is átállt erre, hasonló cuccaink vannak.

Igazából, aki át akar állni, az át is tud, némi akaraterő segítségével, akit annyira nem lelkesít a dolog, az marad az analógnál. Nekem is van olyan ismerősöm, aki azt mondta, hiányzott neki a meggyújtom-elszívom-elnyomom rituálé, anyám pedig azzal szokott jönni, hogy egy ilyennel nem lehet kimenni az utcára, meg hogy nem lenne türelme tekerésekkel játszadozni. Mindig mondom neki, hogy egyáltalán nem muszáj tekerni, de hát ez őt nem hatja meg...

Én azt mondom, a század egyik legjobb találmánya az e-cigi, és életem egyik legjobb döntése volt, hogy átálltam.

2015. szept. 4. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek is a választ.

Nem a teljes leszokás a cél, csak a teljes átállás.

Valójában nem is az enyém, hanem a férjem próbálkozik.

Végülis tegnap vett egy szettet, azóta egy analógra gyújtott rá ma délután mindössze, azt is felénél elnyomta. Nem esett neki jól. Pedig közel egy doboz cigit elszívott, de 15 szálat tuti.

Tehát egész jól indul. Jó lenne ha nem csak kezdeti fellelkesedés lenne, hanem valóban ilyen simán át tudna állni.

Na, most ismét analógra gyújt, mert az e töltődik. Kár volt megszólalnom:)


Egyébként én is cigiztem még nemrég, de leraktam. Viszont ha még cigiznék, én nem tudnék erre átállni. Nekem is hiányozna a cigarettával járó folyamat. Mint hogy meggyújtom, hamuzok, ez nagyon hozzá tartozik szerintem, fogy, majd elég, és elnyomom. Ebben nem csak a hamuzás mozdulata hiányozna, de az is fura lenne számomra,hogy ok, hogy meggyújtom, slukkolgatok... de meddig?


Azért még szívesen olvasok tapasztalatokat ha valaki erre jár...

2015. szept. 4. 21:39
 6/8 anonim ***** válasza:

#4-es vagyok.

Kis teljesítményű akksit, kis kapacitású, olcsó patront nem érdemes venni. A kicsi akksi gyorsan lemerül, aztán ha nem passtrough, azaz töltés közben is szívható, akkor ráfanyalodsz az analógra. A kis tankkapacitású patront pedig napjában 3-4x is tölteni kell, ráadásul ha alsó fűtőszálas, márpedig manapság a legtöbb az, akkor a folyadékszint csökkenése által okozott vákuumgyengülés a tartályból elkezdhet folyni a liquid, kb. mikor a tank 1/4-nél van a szint. Nem ömlésről van szó, hanem enyhe megszörcsenésről. Ilyenkor patron szétszed, kifúj, takarít, összerak. Ez az egyik dolog, ami könnyen elriaszthat egy kezdőt. Én nagyon türelmes tudok lenni, de néha engem is nagyon bosszantott. Érdemesebb beleinvesztálni pár ezressel többet, és venni egy normális integrált patront, vagy akár egy RBA-t. Egyes típusok használhatók integrált fejjel is, az is nagyon jó élmény, ugyanakkor ott van a lehetőség saját tekerés készítésére is.

Mostanság divatos az iStick nevű akksi, ha a férjed legközelebb minimum ilyet, vagy hasonló kategóriájut válasszon. Ha a csőmodok jobban tetszenek neki, azokból is van választék.

2015. szept. 4. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Előző vagyok...

A cigarettával járó folyamat helyett van egy rakat előny.

Nincs például hamu és cikk. Utáltam, hogy az erkélyen állandóan volt néhány cikk és hamufolt. Ha nyitott tetejű hamutálat kinn hagyod, a szél kifújja belőle...

Nem büdös. A feleségem kifejezetten élvezi az ajkaimra lecsapódó gőz édeskés aromáját, pláne, ha gyümölcsös liquidet szívtam.

Nem sárgul meg tőle semmi sem. A sárgaságot a függönyön, falakon, lámpán a kátrány okozza. E-ciginél ugye nincs kátrány.

Gyakorlatilag nincs passzív dohányzás.

Én élvezem, hogy néha csak egyet slukkolok, máskor meg fél órán keresztül a számban van. Egyébként érzed, mikor elég. Ha már nem esne jól, leteszed és kész. Ha hosszú ideig szívod, mégis azt érzed hogy nem elég, váltasz erősebb nikotintartalomra. Ha szereted sokáig szívni, de hamar elég lesz, váltasz gyengébbre.

Meg az ízek... a millió dohányjellegű ízesítéstől kezdve a csoki, meggy, banán, rum, energia ital ízeken keresztül a pizza, magyaros kolbász, császárszalonna, sózott hal(!) ízig minden van.

2015. szept. 4. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a sok hasznos tanácsot, amit a hatos kommentedben írtál.

A hetesben írt előnyökkel pedig teljesen egyetértek. Attól függetlenül, hogy szerintem nekem hiányozna a sima cigivel járó folyamat, ahogy már írtam.

2015. szept. 9. 08:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!