Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Nicorette rágógumi mennyire...

Nicorette rágógumi mennyire hatásos?

Figyelt kérdés

Iqos cigit szívok napi másfél dobozzal, de már nagyon leszeretném rakni mert egyszerűen nem tudok a pénzemből félretenni semennyit. Megpróbáltam 3 napja lerakni. Egy napot bírtam ki, de egész nap idagbajos voltam, hisztiztem mindenért, nem lehetett hozzám szólni, már majdnem elsírtam magam szó szerint. Másnap reggel vettem rögtön 2 dobozzal. 25 éves vagyok és már szeretnék albérletbe menni, de nem tudok a fizetésemből semennyit megtakarítani ez miatt a sz.r miatt. Kikészítő. Ez a nikotinos rágó kinél mennyire vált be? Írnátok tapasztalatokat?

25/F



jan. 9. 21:14
 1/7 A kérdező kommentje:
IdEgbajos*** elírtam bocsi.
jan. 9. 21:15
 2/7 anonim ***** válasza:
52%

Nem kell rágó meg efféle sz@rságok. Egyszerűen egy kis akaraterővel szorítsd le a napi dózist. 2-3 naponta lépj szintet, és amikor már kétszer fél cigin vagy naponta, akkor hagyd el teljesen.


Nincs fájdalommentes leszokás. Élvezkedtél eleget és rábaxtál - most tehát szenvedni fogsz! Nincs olyan, hogy olyan fokozatosan csökkentsd az adagot, hogy ne legyen sóvárgásérzeted. Van a világon manórúd és nikotintasak, melyekkel könnyebb lehozni a napi dózist a minimálisra.


A teljes elhagyás után egy héttel később is sóvárgásrohamod lehet. A legrosszabb esetben se gyújts rá, csak egy harmad cigi tartalmát tedd a szád nyálkahártyájára snüsszként - és az istennek sincs több dohány az ismert világegyetemben!


Ha elszúrod, elölről indulhat a tortúra. Kb. fél év múlva a harmadik vagy negyedik próbálkozásra sikerülni fog, mert már olyan dühös leszel!

😁

jan. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
68%
Nekem sokat segített a nicorette rágó, az idegbajra is.
jan. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
70%

Kénytelen leszel kipróbálni ahhoz, hogy kiderüljön, nálad mennyire hatásos. De ez csak egy mankó. Legfeljebb besegít picit, de a munka nagy része így is, úgy is rád hárul.

Én a helyedben azt tenném, hogy:

- először is készítsd fel magad fejben, tudatosítsd magadban, hogy igen, le fogsz szokni, igen, nehéz lesz és sz.opással jár

- tűzz ki egy időpontot, de ne túl távolit, mondjuk 1-2 héten belül

- teremts nyugodt körülményeket, ha kell, vegyél ki egy hét szabit, de 3-4 nyugodt nap is megteszi.

- legyen bekészítve egy csomó finom kaja, mert szükség lesz rá, és némi doppingnak csokoládé, az sokat tud segíteni.

- végül nyomd el az utolsó iqost, aztán pihenj otthon pár napot, filmezz, gamerkedj ha szoktál, szexelj ha szoktál, egyél nagyokat, igyál sok folyadékot és sétálj a friss levegőn (kv alkohol narkó kerülendő)

Ezzel a pár nappal egyrészt kihajtod magadból a nikotint, és közben a leszokás felé vezető megindulás is elviselhetőbb. Egyébként kb. 5-10 nap a kritikus időszak, és bár utána sem lesz sétagalopp, azért napról napra enyhül a sóvárgás.

Hajrá

jan. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
47%

legyen bekészítve egy csomó finom kaja, mert szükség lesz rá, és némi doppingnak csokoládé, az sokat tud segíteni.


Nem kéne helyette zabálni, mert utána cigiről leszokni plusz fogyózni is, sok lesz egyszerre.

jan. 10. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
69%

A cukros kóla tényleg segít, de az evés általánosságban csak előhozza a nikotinéhséget. A dóziscsökkentés idején igen csak kellemetlen lesz az evések utáni időszak.


Sok dohányos inkább nem eszik, hogy ne kelljen azonnal rágyújtania!

jan. 10. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
80%

Ha tudsz angolul QuitSure alkalmazás. Ha nem akkor Allen Carr könyve le van fordítva magyarra.

Ez egy drogfüggőség. Viszont a jó hír az, hogy nagyon enyhék az elvonási tünetek, valamint 95%-ban pszichés okok miatt lépnek fel. Aki rendbe teszi magában, hogy semmi haszna a dohányzásnak, és nem áltatja magát tovább hazugságokkal az nem szenvedésnek éli meg a leszokást hanem felszabadulásnak.

febr. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!