Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » A dohányzás és a lapocka...

A dohányzás és a lapocka körüli fájdalom között lehet valami összefüggés?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre, hogy dohányzás után a hátam kicsit megfájdul, a jobb lapockám körül. Igazából nem is feltétlen egy szál cigi elszívása után, hanem attól függetlenül is talán.

Voltam tüdőröntgenen, azt mondták minden rendben van.


Ez lehet tüdőfájdalom vagy bármi nagy baj? Vagy inkább mozgásszervi, gerinc gond lesz? A gerincemmel vannak gondok, de az a deréknál van. Köhögni nem köhögök. Ugye nem a tüdőm fáj a jobb lapockámnál?


febr. 6. 06:16
 1/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
Hogy nálad mi a gond azt nem tudom, kellene fizikális vizsgálat is. A röntgenen nem minden látszik és attól is függ milyen célból készült. Ki kell próbálni, hogy nem dohányzol egy hétig akkor is van-e probléma. A röntgenen egyébként ha már valami látszik, akkor baj van.
febr. 6. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De létezik olyan tüdőbetegség, amikor a jobb lapocka körül van fájdalom?
febr. 6. 07:00
 3/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
Létezik.
febr. 6. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Na de ha nem találtak semmit mellkasröntgenen, akkor valószínűleg semmi nincs a tüdővel, nem?
febr. 6. 07:08
 5/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
Szerintem nem az a kérdés most, hogy a tüdővel van-e valami, hanem az, hogy mással van-e, komplexebb vizsgálat kellene. Esetleg CT.
febr. 6. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszaid!
febr. 6. 07:36
 7/8 anonim ***** válasza:
Mozgásszervi gond lesz az, nem a cigi. Gerinctől lehet laposkánál is fájdalom, nekem is szokott lenni.
febr. 6. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mozgásszervi. Siman okozhat a derekfajdalmad lapocka korulit is. De tipikusan a lapocka koruli fajdalom az ulomunka es a rossz tartas jele
febr. 6. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!