Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Bármi dohányzást helyettesítő,...

Bármi dohányzást helyettesítő, a tevékenységre hasonlító "pótcselekvés", eszköz? Nikotinmentes, enyhe nikotintartalmú e-cigaretta? Bármi ilyesmi?

Figyelt kérdés

Szeretnék leszokni a dohányzásról, de ahogy szokok le egész konkrétan maga a cselekvés jellege, a mozdulat, a közösségi élmény része (kimegyünk együtt elszívni, valaki teker, stb.. ez a cigiszünet hangulat, ami nem ugyanaz ha csak állsz mellettük:D), szóvalhogy ez hiányzik a legjobban, és ez nagyon zavar.

Valaki aki hasonló cipőben jár/ egyszerűen csak van ötlete és és tudna valamit javasolni?


Tisztában vagyok vele hogy önmagában az e-cigaretta nikotin nélkül stb.. sem veszélytelen, ez sehogy nem lesz egészséges, a kérdés az, létezik-e alternatíva amire azt lehet mondani hogy jelentősen kevésbé rongál a szervezetben bármit, mint a rendes dohányzás, bár lehet ez nagyon hiú ábránd.


A Juul, vagy arra hasonlító eszközök veszélyei vajon milyenek a klasszikus cigarettával összehasonlítva? (Tudom, az nikotinos)


Interneten találtam "health vape" nevezetű dolgot, elvileg vitaminos, ízesített, nyilván annyira nem vagyok naiv hogy azt gondoljam hogy ez egészséges, de annyira igen hogy femerüljön a kérdés hogy vajon mennyire egészségtelen?:D

Az elf bar-ról tudom hogy még ha nikotinmentes is, annyira zsákbamacska hogy mi van benne és az hogyan öl meg, hogy pláne nem javasolt, a dohány legalább biztos hogy megöl haha (meg amúgy sem tetszik ez a fenykard kinézetű csoda, ami az elf bar:D). Bármi ami egy fokkal lekövethetőbb?


Köszi a segítséget.



febr. 7. 13:31
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezek relatíve mind annyira újszerű eszközök, hogy a hosszútávú (káros) hatásait egyelőre senki nem tudja 100 %os biztonsággal megmondani.

Sajnos a dohányzás nem csak a nikotinfüggőségről, hanem a viselkedésfüggőségről is szól. Nagyon sokan vannak, akik a nikotin hiányát sokkal hamarabb elengedik, mint magát a “rituálét”, a mozdulatokat, a közösségi feelinget. És ha ezeken nem tudsz túllépni, következik a “szerváltás”, ami a problémát valójában nem oldja meg, viszont cserébe már nemcsak 1 dologtól, hanem egy másiktól is függő leszel. Én nem tetézném ilyen kiegészítő vackokkal, ha már van benned annyi lelkierő, hogy leállsz. Hamarabb leszel túl rajt és kisebb lesz a visszaszokás kockázata is.

Üdv., egy 20 évig szenvedélyesen cigarettázó exdohányos

febr. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
akaraterő
febr. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
75%
Rágózás, vízivás, futás.
febr. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Van, aki ceruzát tart a kezében, és azzal játszik.
febr. 8. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Így van, nálam is a szertartás, a mozdulatok jobban hiányoztak mint maga a bagó és a nikotin.

Nem érdemes még plusz rászokni semmire, ezen egyszer túl leszel és kész.

febr. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

1 év és soha egy szálat se!

Ha megvan az 1 év, lehet ismételni.


De félévekre is bonthatod, úgy nagyobb a sikerélmény!

febr. 8. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
31%
Miért nehezíted az életed, ahelyett hogy könnyítenéd? Ha lehetnél okos is, miért vagy ostoba?
febr. 9. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Sportolj valamit.
febr. 9. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Aki a teljes leszokást javasolta, teljesen igaza van és jogos, bár a kérdés nem ez volt, azért köszönöm. Aki úgy válaszolt mint #7es, hát figyelj, oké hogy nem egészséges, oké hogy gondolsz erről valamit, de nem véleménykérdés volt.:)
febr. 9. 15:58
 10/10 anonim válasza:

35 év dohányzás, minden is kiprobálása után, már tudtam hogy akaratgyenge vagyok, kár erőlködni stresszelni ezzel magam.

Az egyik negyedéves baráti sörözésnél minden dohányos kapott egy elf bar jellegű ecigit. Azóta félév telt el s a 90 százalékunk már azt sem használja, 1 még él vele.


Érdekes, hogy betiltották.11 barátból 11 mondta hogy egy héttel később ahogy megkapta, már rendes cigit abszolút nem szívott, mki hitt a sajtónak hogy full káros, de otthon nem volt morgás a cigi büdössége miatt, stbstb nem akarom ecsetelni. Nem is akartam ilyen bőlére ereszteni.


Szerezz be egy ilyet (ha nem fiatal vagy mert ők állítólag menőségből is szívják), mit veszíthetsz, 4-7 ezerért tudsz venni , mai világban az szinte semmi.

márc. 9. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!