Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Miért sok a savam, mióta...

Miért sok a savam, mióta leszoktam a cigarettáról?

Figyelt kérdés
Úgy tudom ennek fordítva kellene lennie, pont hogy a cigaretta kellene sok gyomorsavat okozzon. Az elmúlt években most tettem le harmadjára a cigarettát és ahogy eddig minden alkalommal, most is ugyanaz a gondom. Éjszakánként arra kelek fel, hogy a torkomig ér a gyomorsavam és nem tudok visszaaludni, mert éget. Volt párszor olyan is hogy éjjel arra keltem fel, hogy a légcsövembe jutott egy kis sav és ettől elkezdtem köhögni, fulladozni.

febr. 25. 20:18
 1/4 anonim ***** válasza:
80%
Pótcselekvésként nem kezdtél el enni?
febr. 25. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Gratulálok a leszokáshoz!

Sanszos, hogy refluxos lettél. A háziorvosod eligazít majd.

febr. 25. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Amikor valaki leteszi a cigit hajlamos tobbet enni, vagy nasizgatni. Ez okozhaz gyomorsavat. Valtozott az etkezesi szokasod?

Illetve, a szorongas tud okozni gyomoregest, az agyad pedig tevesen az elvonasi tunetekre valaszolhat szorongassal.

Acido-git, magnezium.

febr. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Valóban, az első 2 nap (1 hete) többet ettem a szokásosnál és a nasi (tökmag, szotyi) is minden napos rutin lett, viszont már most elkezdett visszaállni az étkezési szokásom az eredetire.

Korábban fogok vacsorázni, valószínűleg úgy megszűnnek majd az éjszakai panaszok.

febr. 27. 09:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!