Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » 7 év dohányzás után kialakulha...

7 év dohányzás után kialakulhat gége/garat rák?

Figyelt kérdés
Közepes mennyiségű, dobozos és tekert cigi. A mennyiség igazából változó, éveken keresztül csak napi 3,4 szál, kb két évig kb. 10.

márc. 14. 19:23
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
10 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
A cigitől nem valószínű. Más okból előfordulhat.
márc. 14. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
25%

Én nő vagyok, 30 eve dohanyzom, de kb 2 csomagot 1 hét alatt, van, hogy kevesebbet ennél. Vagy ha stresszes időszakom van, akkor többet. Esetleg akkor 3 csomag hetente. Van hogy egy csomag tart 2 hétig.

16 eves koromtól dohanyzom.

Kiváló kondim van, felfutok lepcsőn hegyen, lesétálok 7-8 km ert pedig túlsúlyom is van.

Bőrömön, fogaimon nem látszik , azt hiszik 35 eves vagyok, pedig 47.

Nem köhögök reggel, nincs slájm a tüdőmben.

Ennek ellenére nem ajanlom a cigit

Tudom, hogy rákkeltő, génmutációt tud okozni es ezaltal gégerákot, vagy barmilyen rákot előhozhat, amire hajlamod van.

Azonkívül copd tud okozni, tüdőszövet elhalást ami progresszív és tüdőtranszplant kellhet.

Ahany öreggel dolgoztam otthonokban, az összes aki cigizett, oxigénpalackon van es fuldokol es obstruktív tüdőbetegsége van.

márc. 14. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Már letettem a cigit pár éve. Most jelentek meg olyan tüneteim, amik aggasztónak.
márc. 14. 20:09
 4/6 anonim ***** válasza:
Persze. aki sosem dohányzik annál is kialakulhat, csak kevesebb az esélye. A lényeg hogy van rá esély, tehát kialakulhat.
márc. 14. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Előfordulhat, de ritka
márc. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Előfordulhat és nem ritka.
márc. 20. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!