Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » A vizipipa mennyire ártalmas?

A vizipipa mennyire ártalmas?

Figyelt kérdés
2010. okt. 27. 17:27
 1/7 anonim ***** válasza:

mint a cigi :)

de a vizipipára nem lehet rá szokni


de majd itt irják hogy nem károsabb mint a cigi vagy forditva..

2010. okt. 27. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kevésbé káros, mint a cigi, olvass utána, köszönöm első válaszoló, hogy már jó előre rossznak titulálod helyes válaszadásomat. A víz hatékonyabban megszűri a füstöt, mint a cigiben lévő filter, és a vizipipázásnál jobb esetben nem a dohány ég, hanem a szén melegíti olyan hőmérsékletre, hogy a nikotin távozzon belőle. Igen, nikotin, tehát függőséget okoz.
2010. okt. 27. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
egyetértek a 2. komissal. a vizipipa kevésbé káros. lássuk csak: kb 2 szál cigi felel meg 1 tömésnek, ha egyedül szívod, és a 2 szál cigi kitart kb max 5 percig, 1 tömés pedig vagy 1 óráig, ha egyedül szívod akár tovább is. jah és a víz azért van benne h kiszűrje a káros anyagokat ( kb a 90 %át ki is szűri) mint pl a kátrányt, ugyanis attól lesz fekete a víz!
2010. okt. 27. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Miért evvel akarják egyesek csökkenteni a stresszt? Miért nem mennek egy jót futni?:) Bocsánat az offért.
2010. okt. 27. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Ezzel eddig én is tisztában voltam, csak kiváncsi vagyok hogy tud e valaki olyasmit mondani, amit még nem hallottam:)

már lassan 2-3 éve pipázom, és azért tetszik/csinálom, mert a cigihez képest egész más a füstje.. függőséget egyáltalán nem okoz.. :) példa rá, volt mikor 1 hónapig nem tömtem pipát:) most is maximum a heti 1x:) és sohasem érzem, hogy nem bírnám:) de várom azokat a válaszokat, amik kissé jobban alá vannak támasztva, és nem a média által:) inkább a tudományos jellegű válaszok iránt érdeklődöm, amik nem vízipipás oldalon találhatóak.

2010. okt. 28. 19:08
 6/7 anonim ***** válasza:

Hát figyelj

Én ahogy hazaérek a suliból megtömöm a kerámiát alu jukaasztás szén izzítás és ez így megy míg el nem alszom :) nem szoktam rá csak függövé váltam :D

2010. okt. 29. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A vizipipa füstben NINCS nikoton.


A nikotin vízoldékony anyag, bennmarad a víztartályban.

2010. okt. 30. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!