Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mi okozhatja ezt? elegge felel

Mi okozhatja ezt? elegge felel

Figyelt kérdés
nos kb 2 evig cigiztem, lebetegedtem kb 1 honapja kohogtem stb, szedtem acc-t amitol el is mult valamennyire, vele egyutt a cigit is leraktam es a kohoges ujra jelentkezett. holnap lesz mellkasi rontgen, es elegge parazok, szerintetek lehet valami komolyabb?

ápr. 25. 19:51
 1/5 anonim válasza:

Ne parázz rá, semmit nem tudhatsz. Nekem 22 évesen egyszer csak hirtelen gyanúsan sok helyzetben kellett köhögnöm. Mozgásnál pl, ha húzóckodásnál felemeltem a karjaim. Nem is értettem mi ez. Előtte már dohányoztam 7 éve de amikor ezek a köhögések jöttek más téren életmódot váltottam előtte egy évvel és a köhögések kezdetekor naggyából új helyre költöztem és elvileg az is kihozhatta ezt. Konkrétan asztmát diagnosztizáltak több vizsgálattal egyenként is, a 3. félénél ahova tovább küldtek már biztossá vált szerintük, hogy ez asztma. Nem is tudtam, hogy huszonévesen is előjöhet ilyesmi. Akkor folyamatosan köhögtem egy ideig, idegesítő is volt. Lehet ahogy leraktad a cigit, így "allergiás" módon reagál a szervezeted de ez csak egy tipp. Nekem ilyesmit magyaráztak. Vagy az asztma már ki van zárva? Röntgen nekem nem is volt. Fújni kellett valami maszkokba teli erőből meg egy kabinban valami fekete füstöt lélegezni egy maszkon át...de az lehet valami techno buli volt csak már összekötöm...viccelek, volt ilyen vizsgálat tényleg. Azóta eltelt 8 év, azóta nem volt olyan gyanús köhögésem sem véget nem érő köhögés rohamaim. Nem értem miért röntgenre küldtek. Ne parázz rá, ne félj.

Egy haveromat kb 2 évig félre diagnosztizálták, szerintük OPD(vagy opc, nem tudom)-ja lett de egy másik orvos szerint meg asztmás lett... Szerintem semmi komolyabb, ne aggód túl! A legjobbakat! Meg kiváncsi lennék mi lett a röntgen eredménye, ha úgy van írd meg. Sőt mindenképp írd meg...

Azért simán tévedhetnek egy röntgen kép alapján is. Ismerek arra is gyanús esetet. Ha megvan a röntgen és elhozhatod(valószínüleg el vagy ügyfélkapura feltöltik) mutasd meg más tüdőgyógyásznak is mert sokszor kilométeres különbség két vélemény között.

ápr. 25. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszi a választ! azt is hallottam, hogy a cigizésről való leszokás után kohognek az emberek, ez igaz, kb mindenki ezt mondta. most megyek rontgenre
ápr. 26. 06:59
 3/5 anonim ***** válasza:

Mennyit cugiztel 2 év alatt?

Napi 2doboz vagy 2szál?

ápr. 26. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
huhh hat en tekertem a cigit, viszonylag sokat cigiztem, most ertem haza es hörghurutom van, mas baj szerencsere nincs, cigizes helyett snusszozok, egy fokkal jobb
ápr. 26. 09:29
 5/5 anonim ***** válasza:

"cigizes helyett snusszozok, egy fokkal jobb"

Az másnak és másképp árt.

Nem lehet, hogy más helyett kell ez neked és csak pótcselekvés?

ápr. 30. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!