Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mi lenne, ha holnap kijelenten...

Mi lenne, ha holnap kijelentené az EU, hogy soha többé nem lehet dohányárut kapni és szívni? Sehol, semmikor.

Figyelt kérdés
Tehát se cigi, se szivar, semmi ami füstöl és a tüdődbe szívod. Max. az elektromos cigi.
2010. nov. 20. 18:40
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Nem bánnám ha be lenne tiltva, de ettől függetlenül a függők ugyan úgy beszereznék valahogy a napi adagjukat.


Amúgy nagyon nehezen lehetne ezt betiltani, hiszen mind a parlamentben, mind az EU képviselők között is sok a dohányos, úgyhogy egyértelmű, hogy nem szavaznak meg olyat, ami nekik nem jó.

2010. nov. 20. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim válasza:
100%
Én viszont nagyon sajnálnám a sok dohányost. Nem nevetnék rajtuk. Tudom milyen cigi nélkül jómagam is leszokott dohányos vagyok. Ha akarata ellen történne az borzasztó lenne. Nektek erről fogalmatok sincs és nem is lesz. Így nem értem a nemdohányzók miért szólnak hozzá. Olyan mintha külseje alapján ítélnél egy embert.
2010. nov. 21. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Én dohányzom, de valahogy örülnék neki :) De ne aggódj, ilyen nem fog bekövetkezni. Tudod te mennyi adó van a cigin? Nincs az az isten, hogy betiltsák.


16/f

2010. nov. 22. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
A kábítószereket is tiltják, mégis vannak drogosok...
2010. nov. 23. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, jobban átgondoltam. Mivel a cigaretta gyárakat bezárnák, a dohányföldeket felszámolnák, nem gyártanának már cigaretta hüvelyt és papírt sem. Akkor ugyan úgy mint a marihuánát, megtermelnék a dohányt és valahogy cigit csinálnának belőle. De így nagyon kevés cigaretta lenne. Valahogy biztos lehetne szerezni. De jelentősen csökkenne a dohányosok száma.
2010. nov. 23. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 Phoney ***** válasza:

Van egy csomó ember, aki igazából unalmában cigizik, és nem a nikotin miatt.


Na közülük sokan rájönnének, hogy baromisok szárított növényt el lehet még szívni, és 1-2-nek az íze sem rossz. Sőt, van amelyik nyugtat, más serkent, stb. Sőt, most is lehet őket kapni zacskóban, pl teának.

2010. nov. 24. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
11%

11-20 19:03


Azért ez nem egészen így működik.

Egyrészt szerintem nem költik vissza az EÜ-ben a többszörösét a beszedett adónak a betegekre. Másrészt a dohányzás miatt nemigen marad ki senki a munkából, max ha végstádiumú tüdőrákos. Bár egyes kutatások kimutatták, hogy a munkahelyeken az "5 perc cigiszünet" napjában 10x mennyi kiesés.


Ettől függetlenül nagyon jó a dohányzás, mert 66 éves korodig fizeted a nyugdíjjárulékot mint a katonatiszt aztán 3 év nyugdíjasév után jól elpatkolsz tüdőrákba. Tiszta profit az államnak...

2010. nov. 26. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
Szerintem körülbelül átmenne illegális árusításba mint a drogok.Az emberek kihasználnák ezt a "szenvedélyt", valószínűleg 3-4szeres áron
2010. nov. 27. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!