Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Van esély arra hogy daganatom...

Van esély arra hogy daganatom lesz valaha?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok. sportolok, miden nap (majdnem mindennap) c- vitamin + béres csep, meg nem tudom milyen vitamin, és most életemben, talán 3-szor gyújtok rá, magamtól, mert a buli utáni cigi megmaradt, gondoltam elszívom. van esély hogy rákom lesz?

Apám 18-tól 32 évces koráig dohányzott. Nagyanyám jelenleg 68 éves és dohányzik 18 éves korától. semelyikük nem rákos, és nem is volt semmilyen betegsége eddig.

van esély? és akárhányszor próbáltam rászokni, soha nem tudtam elmenni a boltba hogy megvegyek egy doboz cigarettát.


2010. dec. 1. 22:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Van, de mindekinek megvan az esélye:D
2010. dec. 1. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Valamilyen daganatos betegség volt már a családodban?Mert akk nagyobb rá az esélyed.Megyke is vissza a genetikához, nem véletlenül jött ez a kérdés velem szemben azt hiszem,mert ezeket kellene most éppen taulnom:D
2010. dec. 1. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Mindenkinek van rá esélye. Minden 3. ember daganatos beteg sajnos, a genetika csak egy. Van még környezeti ártalom, na meg ugye véletlen pont te.
2010. dec. 1. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Lehet...nagypapám nem volt beteg egész életében,sportolt, aztán 73 évesen kiderült, h rákos, 4 hónap alatt elment.:(
2010. dec. 1. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Szerintem jobban jársz ha elhagyod a cigit is, teljesen felesleges dolog, 16 évesen pedig pláne!
2010. dec. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Bizony-bizony van rá esélyed. Mint ahogyan mindenkinek. De nem feltétlenül tüdőráknak kell lennie és nem is kell, hogy össefüggjön a "kocadohányzással". Nyilván aki mindent megtesz az egészsége rongálása érdekében, jobban esélyes rá, mint aki - úgymond - egészséges életmódot él, de 100%-osan nem lehet garantálni.
2010. dec. 1. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
nagyanyám testvére gyomorrákban halt meg. azelőtti időről nem tudok semmilyen daganatos betegről a családban.
2010. dec. 1. 23:01
 8/14 anonim ***** válasza:

Most ehhez mit lehet fűzni? Persze - azt mondják -, hogy ha halmozottan fordul elő egy családban a daganatos betegség, akkor nagyobb az esély, hogy kap az ember egy ilyen "örökséget", de nem minden rákról bizonyítható, hogy örökletes. Anélkül is ki tud alakulni pl. a külső és belső körülmények szerencsétlen egybeesése folytán.


Én azt gondolom, hogy 16 évesen, makkegészségesen korai még ezen filózni, ám az biztos, hogy mindenképpen jobban tennéd, ha a cigarettát messzire elkerülnéd, hiszen az olyan teljesen felesleges szennyeződéseket juttat a testedbe (nikotin, kátrány...), amik később betegségeket (szív-érrendszeri, onkológiai) okozhatnak.

2010. dec. 2. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Ha dohányzol, akkor lehetsz rákos, akkor is ha nincs rá hajlamod.

És nehogy már rászánd magad, hogy vegyél cigit!

Te most dohányozni AKARSZ? Mert ha igen, akkor te hülye vagy.

2010. dec. 2. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
te most azt kérdezed h rákos leszel e hogyha eddig 3szor gyújtottál rá életedben?:D
2010. dec. 3. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!