Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mennyi az esély rá hogy én is...

Mennyi az esély rá hogy én is örököljem ezt a betegséget?

Figyelt kérdés
15 éves vagyok és fiú, nyugodtan ki lehet oktatni, hogy ne cigizzek, mert teljesen igazatok van, nem mentség, de mostanság nagyon felfordult az életem, én meg a cigaretta rabságába menekültem, szerencsére nem szoktam még rá. Szeptember óta dohányzok, az elején csak pár slukkot, max egy szálat, a naptól függöt, de most kb. év eleje óta olyan fél dobozt szívok el egy nap, rövid piros marlboroból. Ma elszívtam majdnem egy doboz cigarettát, és mindenképpen abba szeretném hagyni a cigarettázást, mert félrem az egészségem. A családban volt már PTX, igaz spontán, de félek hogy megvan rá a hajlamom, és még olyan jó 70 évet készülök élni, ezért le szokok. Szerintetek mennyi az esélye hogy én nekem is legyen PTX-em, a leszokás után? Úgy tervezem, hogy miután nem szoktam rá, maximum félévente egyszer vizipipázok, vagy maximum hetente, havonta, egy szál cigaretta, ha nagyon megkívánnám, de rendszeresen nem szeretnék többet cigarettázni. Nagyon kockáztatom az egészségem, és szerintetek az megfelelő leszokási módszer hogy kidobtam a maradék cigarettámat, és bármi van, nem veszek többet?
2011. ápr. 16. 18:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha nem függ tőle, akkor az a legjobb, ha soha többet. De ha már valahogy úgy érzed, hogy nem tudsz lemondani róla, akkor célszerű lehet fokozatosan csökkenteni az adagokat, és rendszertelenné tenni.
2011. ápr. 16. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Döntöttem, nagyon ritkán, félévente nagyátlagban ha egyszer fogok vizipipázni. És maximum egy szál cigaretta a héten. Bár léggé megundorodtam tőle, jó hónapokig més a füstöt is kerülni akarom. Várom a tövábbi válaszokat,és köszi első!
2011. ápr. 16. 19:14
 3/6 anonim ***** válasza:

Arra hogy örökölj egy olyan betegséget ami spontán ptx-hez vezethet és még nem derült ki a családodban gyakorlatilag 0.


A rizikót növeli a dohányzás, de bőven nem a ptx a legsúlyosabb lehetséges szövődménye a dohányzásnak.

hogy mennyi esélyed van PTX leszokás után nem tudom megmondani számtanilag kifejezve, de nagyon valószínűtlennek tartom.


a ptx rizikótényezőiről bővebben itt:

[link]

2011. ápr. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Anyukámnak volt PTX-e, 18-19 éves korában, kétszer is. Spontán volt, szóval nem tudom hogy van e rá hajlamom. De jobb biztosra menni:)
2011. ápr. 16. 20:34
 5/6 anonim ***** válasza:
Mi az a PTX? :O
2011. ápr. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Összesik a tüdőd.
2011. ápr. 16. 22:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!