Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » A füves ciginek van olyan...

A füves ciginek van olyan negatív hatása hosszú távon, ami a rendes ciginek nincs?

Figyelt kérdés

Az előbb olvastam erről egy kisebb vitát itt GYIK-en. Arról szólt, hogy a füves cigi bár illegális, de valóban ellazít és ha nem szoknak rá akkor több értelme is van, mint a hagyományosnak. Ennek valóban lehet hinni?

Távol álljon tőlem a dolog, ez csak egy kérdés! :)


2010. dec. 30. 12:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
78%
Én csak azt tudom mondani amit a környezetemben tapasztaltam.Van egy pár ismerősöm aki füvezik és ők is úgy kezdték, h csak néha buliban, aztán már évek óta szívják, sajnos.Szerintem tompák lettek, és idegesek, ha nem szívhatnak.Még annyi idő nem telt el, h súlyosabb tünetek jelentkezzenek, de rá lehet szokni elég hamar és nehéz abbahagyni.Én nem élek vele, de annyira nem ítélem el, sőt legalizálnám, nem lehet károsabb mint az alkohol és legalább tiszta, olcsóbb füvet kapna, akinek kell.És nem a dílerek keresnének rajta, hanem az állam.Azért ha lehet, ne kezdd el!
2010. dec. 30. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

A fű hatásairól nem írok neked, nincs nagyon káros hatása a FŰNEK.

Viszont a füves ciginek van.

Ugyebár szűrő nélkül szívod a füvescigit, ebben nem a fű a rossz dolog, hanem a CIGI, A DOHÁNY, amit szűrő NÉLKÜL szívsz!

2010. dec. 30. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
93%

Rá lehet szokni ezt a saját bőrömön tapasztaltam. A tüdődet tönkre teheti, és leépít mentálisan mint a fene. A kis p.icsa kezdő füveseknek a szokása hogy ezeket tagadják ahogy csak tudják, saját megnyugtatásuk végett, de azért lássuk be vannak elég negatív hatásai.


Közel nem olyan káros mintha valaki herkázna, vagy cracket szívna, de az már túlzás hogy nincs károsító hatása...

2010. dec. 30. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
84%

Kedves előttem szóló!

A füvet lehet szívni cigis kellékek nélkül vízipipában illetve egyéb módokon, hogy ne legyen cigis károsító hatása nem?

Olyan nincsen hogy egy tudatmódosító szernek nincsen hosszútávon káros/bármilyen hatása. Félre ne érts én is legalizálnám. Holott csak 2x próbáltam és akkor sem jött be, engem nem ellazított hanem paráztatott.

De jelenleg a társadalmunk nincsen felkészülve hogy felelősséggel fogyassza.

És kedves kérdező, igen van ellazító hatása ( na nem rám :) ) rászokni lehet -e? Persze, ugyanúgy mint a jelenleg legális nyugtatókra, alkoholra,kávéra bármire ami stimulálja az agyat. Itt megint csak a mértéken van a hangsúly.

Ha úgy szivod és neked tényleg kellemes hogy ezzel nem vagy hatással a munkádra/tanulásodra/embertársaidra, anyagilag megengedheted akkor igen. Pl ha este megiszok 1-2 üveg sört az nem elítélendő, de ha valaki elszív ugyanezen indokok miatt egy füves cigit akkor igen?

A probléma tényleg akkor van ha már folyton kívánja az ember és nem tud nélküle meglenni. Na ez már betegség, eddig nem szabad hagyni elfajulni a dolgokat, nos erre nem képes sok ember. ( Nemcsak a fűvel hanem az alkohollal elsősorban. )

Nagyon nehéz kérdés, sok tényező egyénfüggő ezért nem is lehet rá nagyon igent vagy nemet válaszolni.

Ha nem is tudtam egzakt választ adni , bízok benne hogy egy-két gondolattal segítettem.

Minden jót!

2010. dec. 30. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

2. vagyok


Gyógyászatban is használják a füvet, fájdalomcsillapító hatása is van, ha valaki mértékkel használja, hidd el, kevesebb baja lesz, mintha cigizne...

És a kérdés a füvescigiről szólt, nem arról, hogy másmilyen módon is lehet..

2010. dec. 30. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Igazad, van én is csak megemlítettem, hogy nemcsak cigiben lehet szívni a füvet. Már ha a kedves kérdező annak a káros hatásaitól tart. Nem érzem ezt offolásnak, de ha mégis az akkor bocsánat. :)

Minden jót!

2010. dec. 30. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Tehát van olyan negatív hatása, amitől az ember végülis.. ,,leépíti az agyát" - erre voltam kíváncsi :)

Egyébként a kérdésben is megírtam, hogy távol áll tőlem. Viszont van egy ismerősöm, akiről tudom, hogy gyakran csinálja. Bírom őt, de néha annyira szánom, hogy nem tud leállni róla.. csak sodródik az árral.

2010. dec. 30. 14:10
 8/13 anonim ***** válasza:
77%
vannak káros hatásai ez tény de közel sem akkora mint amennyire a média mondja :) szóval ha nem naponta használod és mondjuk sütibe teszed akk nemsok bajod lesz :)
2010. dec. 30. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
50%
Én is rávoltam kattanva,először csak néha néha szívtam de egyre sűrűbben.Fizikailag nemtom mik a hatásai magamon nem tapasztaltam ,max elromlik a fogad,de mentális zavarokat okoz az tuti..
2010. dec. 30. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
75%

igen, hosszútávon, intenzíven nagyon durva hatásai vannak. teljesen megfertőzi az embert. a lelkét veszi el.

persze nem 2-3 évről beszélek, hanem évtizedekről. tapasztalat.


amég csak hétvégente csúszik be, havi max három négy vagy 5 alkalommal, nem okoz problémát. egyáltalán nem.


21évnyi füvezés után most rehabilitálom magam......


érzelmileg, lelkileg tényleg teljesen kivégzett.

fizikailag egyáltalán nem, agyilag csak kicsit. memória, meg kicsit lassabban mennek az alapvető feladatok.


a tapasztalatomat írtam le. kicsibe mindenkinek ajánlom, de erősnek kell lenni, hogy ne legyen a részed.

2011. jan. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!