Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Dohányosok! Érzitek már a...

Dohányosok! Érzitek már a negatív hatásokat?

Figyelt kérdés

Légyszi ne tegyétek át más kategóriába, kíváncsi vagyok dohányosok és nem-dohányosok válaszaira is, és itt sok ember megfordul. Egy dolgozathoz kellenek a válaszok.


Szóval ha cigizel, érzed már a negatív hatásokat? Volt olyan ismerősöd, aki a cigi miatt halt meg, vagy lett valamilyen komoly baja?


2011. okt. 16. 18:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
55%

Semmilyen negatív hatást nem érzek,és ismerősöm sincs,aki dohányzás miatt halt meg. Viszont 3 olyan is van,aki soha nem dohányzott,a családja sem,mégis tüdőrákban halt meg.

Igaz,hogy nem egészséges a dohányzás,de a káros hatását nagyon eltúlozzák.

2011. okt. 16. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nekem a nagypapám tüdőrákban halt meg. Erős dohányos volt, a legrosszabb cigiket is szívta. Bár azt mondják, hogy nem lehet a cigire fogni, mert olyanok is megkaphatják ezt a szörnyű betegséget, akik életükben egyetlen cigit sem szívtak el. Olyan ez , mint amikor valakinek a mája betegszik meg. Ott is egyből arra gondol az ember, hogy biztos ivott, pedig lehet, hogy antialkoholista az illető.

Azért én mégis azt gondolom, hogy a nagyapám a ciginek köszönhette ezt a szörnyű betegséget.

2011. okt. 16. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Azért az elsővel vitatkoznék, miszerint eltúlozzák a cigi káros hatását. Én már azt is elég károsnak tartanám, ha ilyen tüdőm lenne.

[link]

2011. okt. 16. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 .:Laci:. ***** válasza:
én már több mint 6 éve cigizek, most vagyok 20 éves és már egy pár éve azt érzem, hogy mind1 milyen cigit szívok már eltűnt teljesen az élvezet belőle, csak a muszáj maradt. leszokni nagyon nehéz, többször próbáltam már de sose ment, mikor volt pénzem akkor egy idő után vettem, mikor meg nem, kértem anyáméktól pár szálat. itthon mind a 4en cigizünk, rz még jobban megnehezíti a dolgot, mind a 4en meg úgy se mondjuk, hogy akkor mostantól nem...lassan költözik hozzánk barátnőm, ő is cigizik és mikor lejön mind a ketten megpróbáljuk letenni a cigit, ha akkor se megy akkor valaki okostól kérünk majd segítséget.
2011. okt. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Sok szerencsét a leszokáshoz.
2011. okt. 16. 18:54
 6/12 anonim ***** válasza:
89%

A szüleim dohányoznak, minden évben mennek tüdőszűrésre, nincs semmi bajuk. Az apámnak van asztmája (a dohányzástól teljesen független) és az orvosa még pár éve tanácsolta, hogy a napi egy dobozról szokjon át napi fél dobozra.


A nagyszüleim mind a négyen dohányoznak (dohányoztak). Az egyik nagypapám meghalt parkinzon kórban (nem tudom, jól írtam e a betegség nevét), de ennek sem sok közve van a cigarettához.


A szüleim testvérei is dohányoznak, egyenlőre mindenki makk egészséges. Legalábbis tüdő-gondok nincsenek. Az egyik nagybátyámnak gyomorfekélye volt pár éve a sok fűszeres ételtől és alkoholtól.


Közeli barátaim mind dohányoznak.


Egyetlen egy ismerősöm sincs, akinek eddig bármi baja lett volna a cigarettától, ettől függetlenül azt gondolom, hogy káros, és akinek eddig nem volt baja tőle, az puszta szerencse.


Én és a testvérem is dohányzunk. Én 13 éves korom óta, azaz 8 éve. Egyenlőre nekem sincs bajom, de azt tudom, hogy max 25 éves koromig mindenképpen le szeretnék szokni.


A betegségeken kívül sem tapasztalok negatív hatásokat. Soha nincsen bagószagom, erre odafigyelek, nem dohányzó társaságban soha nem gyújtok rá, mert tekintettel vagyok másokra, a fogaim fehérek (erre is odafigyelek). És a kezeim sem sárgák.


Viszont le fogok szokni, ez biztos. Csak egyenlőre nem sikerült rávennem magam.


Egy negatívuma van: a cigaretta pénzbe kerül. És hát a dohányzás pénzkidobás, ha úgy vesszük.

2011. okt. 16. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Mivel a munkám miatt aktívan kell sportolnom,viszont stresszes meló és dohányzom,érzem a tüdőkapacitásom hanyatlása miatt a teljesítménycsökkenést.A fizikai felméréseken tizedeket romlottak a futáseredményeim,fulladás miatt az ingafutást is nehezebben bírom,ami azelőtt a kedvencem volt.A reggeli köhögőrohamok néha az egész naptól elveszik az életkedvem,minden napom cigarettával kezdődik és fejeződik be.Borzalmas függőség.Ja,és persze az sem utolsó szempont,hogy nő vagyok,és visszataszító lehet a környezetem számára.A szagokra nagyon allergiás vagyok,az eltüntetésükben profinak számítok. (: A nagymamám és a nagypapám nagy dohányosok voltak,a nagypapám mentális betegség miatt halt meg,a nagymamám szívroham után szokott le a jóféle Munkás és co. füstszűrő nélküli drágaságokról (: a nagynéném és az unokabátyám is dohányoznak,az unokabátyám a példaképem,anno miatta szoktam rá.a családunk egyik ismerőse viszont 40 évig cigizett,szépen el is vitte a tüdőrák.
2011. okt. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

17 éves korom óta dohányzom, most 28 vagyok, úgyhogy lassan 11 éve dohányzom. A mindennapi életben kevés negatív hatást érzek, bár tény, hogy szoktam köhögni, ezért is kellett az egy fokkal gyengébb cigikre ráállnom, mert a pirostól napi egy doboz szinten már komolyan kezdtem köhgni, krákogni. Sportnál érződik a rossz hatás, futni manapság már abszolút nem próbálok, elég hamar kifulladom, pedig középiskolában iskolaelső voltam futásban minden diákbajnokságon, 2-3 km nevetve ment, ma már egy kilométer után meg kell állnom, kifulladok. Hetente járok kondiba, ott még nem érzem annyira.

Édesapám testvére agyvérzésben halt meg három éve. Az orvosok szerint ez a rengeteg dohányzás miatt volt, napi másfél dobozt is elszívott egy nap, majdnem 30 éven keresztül, és az agyvérzés gyors lefolyású volt. A bátyám is dohányzott, amíg nem kapott egy komoly asztmás rohamot. Akkor közölték vele, hogy abba kellene hagyni, és le is szokott két hónap alatt, énis nagyon szeretnék.

2011. okt. 16. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én rövid ideje dohányzom (2 éve) és eddig semmiféle káros hatást nem tapasztaltam. Napi fél, vagy egy dobozzal is elszívok.

Anyám 30 éve dohányzik (van, hogy napi 2 dobozzal is elszív, mondjuk mostmár lejjebb vitte az "adagot") de neki sincs semmi baja.

Erről ennyit tudok nyilatkozni :)

2011. okt. 16. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Anyukám 30 évig dohányzott. Most COPD-je van ( tüdőtágulat ) és napi 16 órán keresztül oxigént kell kapnia. Menni alig-alig tud, mert nem kap levegőt, nem bírja a párás időt, a hideg időt, a túl meleg időt, a frontokat, a hirtelen nagy hőmérséklet változásokat. Évente bekerül kórházba 2-3 hétre, volt már olyan rossz állapotban is, hogy lélegeztetőgépre kellett rakni. 4 különböző fajta gyógyszert és "puffert" kell használni.

Nagyapám 82 évesen halt meg, semmi baja nem volt pedig világ életében mezítlábas Kossuthot szívott.

A nagymamámat 70 évesen a tüdőrák vitte el, pedig soha egyetlen szál cigaretta sem volt a szájában.


Szerintem nem lehet általánosítani. Persze biztos, hogy a dohányzás nem hasznos dolog de szerintem ez attól függ elsősorban, hogy a te szervezeted hogyan tolerálja.

2011. okt. 17. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!