Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » 23éves vagyok,14éves koromtól-...

23éves vagyok,14éves koromtól-21éves koromig cigiztem, a szervezetem regenerálodik a ennyi idő után, vagy mindig meg lesz a nyoma benne annak hogy cigiztem?

Figyelt kérdés
2009. jan. 28. 16:15
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsó slukk után…


Eltelt idő Eredmény

20 perc a vérnyomás és a pulzus normális szintű

8 óra a vér oxigénszintje javul

12 óra a nikotin kiürül a szervezetből

24 óra csökken a halállal végződő hirtelen szívinfarktusok kockázata

48 óra az illat- és ízérzékelés javul

3 hónap 30%-kal növekszik a tüdő teljesítménye

9 hónap a nikotin okozta köhögés megszűnik, a kimerültségérzés és a szapora levegővétel csökken

1 év a szívinfarktus veszélye 50%-kal csökken

2 év a tüdőrák kockázata csökken

5 év a tüdőrák veszélye 50%-kal csökken

10 év a tüdőrák esélye a nemdohányzókéval azonos

15 év az egészségi állapot olyan, mint a sohasem dohányzóké


Egyébként gratulálok a leszokáshoz! =)

2009. jan. 28. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Már regenerálódott, mivel egyrészt nem cigiztél annyira sokáig, másrészt meg eltelt 2 év mióta nem szívod.

jól tetted, hogy abbahagytad, irigyellek, hogy volt kitartásod. én is 23 vagyok, és 15 éves korom óta dohányzom:S jó lenne leszokni, de mindig találok rá kifogásokat, hogy most épp miért nem alkalmas.:(

2009. jan. 28. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

köszi az 1komentelönek,én is büszke vagyok,

különben azért volt könnyű leszokni mert elegem lett hogy kaja helyett is cigit vettem sokszor már,meg egészségesebb akartam lenni és erősebb,meg nem függeni valamitől,mindig.úgy kelni mindennap.

2009. jan. 28. 17:08
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy írták, kell még egy kis idő ahhoz, hogy teljesen anulálódjon a nikotin hatás, de egy a lényeg, soha többé 1-et sem, még akkor sem ha ilyen vagy olyan évforduló van, mert annak idején én 2x így visszaestem, de ez már a 15 éves múlté:-)
2009. jan. 28. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!