Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Miért kívánom állandóan a cigit?

Miért kívánom állandóan a cigit?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok nyáron gyújtottam rá először. Azóta csak egyszer, szilveszterkor szívtunk el egy cigit egyik barátnőmmel. Azóta ha valamin akár csak egy kicsit el felbosszantom magam elszívnék egy szálat, de mindig türtőztetem magam, de félek, hogy egyszer megtörök. És azt mondom, hogy most utoljára. És legközelebb megint ezt mondom és szépen lassan rászokom. Miért van ez és mit tudok ellene tenni?
2011. jan. 6. 17:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

hát te szépen rászoktál:)

Tudsz ellene tenni, de azt először fejben kell eldönteni, hogy NEM ÉS IGEN IS NEEEM!!:)


22L

2011. jan. 6. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
és két alkalom után rá lehet szokni?
2011. jan. 6. 17:54
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

én egy után rászoktam:(

első alkalom óta cigizek

2011. jan. 6. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Itt az elrettentő példa a "csak bulikban szívok az káros?" típusú kérdésekre. Sze4rencsére te nem akarsz cigizni, ha így folytatod, akkor leszoksz. Érdekes, de igenis 2 alkalom után is rászokhatsz. Ha nem is testi, akkor lelki függőséggel. Lehet, hogy azért, mert nagyon jó élményekhez kötöd, de jöjj rá, hogy azok nem a cigi miatt voltak jók :)
2011. jan. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
ez a fura, hogy nem jó élmény miatt, hanem idegesség miatt.
2011. jan. 6. 19:52
 6/11 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Minden bizonnyal a cigaretta ellazító hatását keresed újra.

Én is amikor rászoktam így voltam vele.

Az első fél/egy doboznál még ott van azaz érzés hogy egy kicsit beszédülsz és megnyugszol a cigarettától. De ez az érzés nagyon hamar elmúlik és már nem azért fogsz cigizni, mert jó amikor szívod, hanem azért mert rosszul vagy amikor nem!

Ne gyújts rá többet ha meg tudod állni!

Én 8 év után szoktam át elektromosra, és 1 hónap nemdohányzás után elszívtam egy rendes cigit és ugyanazt tapasztaltam amit a legelején, majd rosszul lettem a cigiszagtól és nem is gyújtottam rá azóta sem rendesre.

Tehát az előző válaszolóknak igaza van emiatt, a nikotinra nem lehet csak úgy hirtelen rászokni 1 cigi után testileg. Lelkileg viszont igen!

Szóval ha ennyire kívánod találj magadnak egyéb elfoglaltságot , pl mozdulj ki ,üvölts, bármit ami nem cigarettázás, komolyan hidd el hogy nem éri meg.

Minden jót!

2011. jan. 7. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat. :)
2011. jan. 7. 14:43
 8/11 anonim válasza:
Szia hát én tapasztalatból mondom hogy nem egy jó dolog én már leszoktam. énis azt mondtam mindig na ez lesz az utolsó aztán amikor már úgy kb. 500x elmondtam ezt azt mondtam hogy oké most elég nem fogok többet rágyújtani és kerestem valamit amivel elterelhetem róla figyelmem így hát el kezdtem zenéket írni,olvasni és több időt töltöttem barátokkal mert én igazság szerint unaolmból szívtam. unatkoztam áhh elszivok 1 cigit. de sikerült most már több mint 1 éves egy szálat sem szívtam és nem is kívánom!!!! sok szerencsét de szerintem hogy ha van akkora akarat erőd meg tudod féekzni magad !:) 15/F
2011. jan. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Egy darabig jó bulinak tűnt dohányozni. Aztán egyszer némi iszogatás után annyira felkavarta a gyomromat, hogy az egész délutánt- estét végigokádtam. Azóta valamiért nem kívánom annyira...
2011. jan. 7. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Rá még nemigen szokhattál.Egyszer néztem egy térképet az emberi agyról.A nikotin ugyanazon a területen fejti ki a hatását,ahol az LSD és az opiátok (heroin,ópium).Kerüld el!

Tényleg nagyon könnyű rászokni!Anno én is 1 szállal kezdtem (12 évesen),15 év kellett,hogy megszabaduljak tőle...

2011. jan. 16. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!