Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért van az hogy állandóan...

Miért van az hogy állandóan kívánom az ételt és eszek is de mégis nagyon sovány vagyok? Bővebb infó beljebb.

Figyelt kérdés

Na szóval arrol lenne szó h 17 éves leszek és hát elég gyakran ennem kell mert nem eszek egy 2-3 óra mulva ujra akor elkezdek neha szedulni meg korog már a gyomrom nagyon :S Egyébkent szerintem egészségesen taplalkozok, sok gyümölcsöt, zöldséget eszek, és valtozatosan taplalkozok. Ugy lassan egy 1 éve kezdodott az egész, azóta kívánok ennyire sok ennivalot, iylen gyakran. Voltam vérvételen de ott azt mondták h minden oké :S

178 centi magas vok és 54 kiló egyebkent ami sztem nagyon kevés ahhoz képest h mennyit esszek :S

Ez valami betegség lehet? Ja meg stresszhelyzetekbe álltalaban mindig menni szokott a hasam , pl: suliba nagydolgozatok elott is meg iylenek :S

HA valakinek van vmi ötelte h ez mi lehet vagy csak 1-2 tanácsot tudna adni azt megköszönnem :)


2009. jún. 23. 18:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Sorstársad vagyok. 180cm 56 kg. Mindig ilyen voltam és én is szeretek enni, nekem is gyakran ég a gyomrom és akkor muszáj ennem valamit. Igazából nálam sem állapítottak meg semmit. Aztán rájöttem, hogy a szüleim pont ilyen vékonyak, szóval ilyen az alkatom. Nálatok nem így van? Nem lehet, hogy ezt örökölted? Én már megbékéltem vele, tudom, hogy maximum izmosítani tudom magam, felszedni nem igazán fogok:( Legalább ha szülök majd, nem lesz probléma még abból sem, ha 20 kilót szedek fel, mert még úgy is normális lesz a testsúlyom :D Szerintem, ha az orvos is azt állapította meg, hogy semmi baj, akkor ne aggódj! Biztos nincs gond, csak nem vagy egy könnyen hízós típus és az is lehet, hogy sok a savad, mert pl. a gyümölcs savat csinál és attól lehetsz gyakran éhes. Ha sportolsz valamit és felszedsz izmot akkor hízhatsz ha nagyon szeretnél ugyanis az izomszövet= hús. Szóval csak ezt tudom tanácsolni. Sok sikert!!

2009. jún. 23. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nemhogy örülnél neki, hogy bármennyit ehetsz, nem hízol. De komolyra fordítva: lehet, hogy savtúltengésed van. Persze orvosi téma, de addig is próba képen: Ha előjön az éhség érzés, igyál egy vagy több pohár vizet. Felhígul a sav, és nem mar. Mégjobb citromos vagy almaecetes víz mézzel. Méz nélkül ne igyál savanyított vizet, mert az még rosszabb lesz, hanem 1-2 kávéskanál mézzel. Ez csak átmeneti segítség, orvossal, vagy természetgyógyásszal vizsgáltasd meg magad. Ha aggódsz, vagy ideges vagy emiatt, az rontja a helyzetet. Az aggodalom gyomorfekélyt is okozhat. Tehát vágj bele mielőbb!
2009. jún. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm mind2töknek a válaszát.

Konditerembe járok egy fél éve, némi izom feljött rám szerencsére de még igyis jólenne ha híznék még... :)

A citromos mézes vizet azt pedig mindenképp kipróbálom, az izgatottságomon pedig megprobalok uralkodni majd ha elkezdődik a suli addig meg nyáron relaxálok :)

2009. jún. 23. 21:14
 4/4 anonim válasza:
lehet pajzsmirigy hibája is. nézz utána a tüneteknek, és keress fel orvost
2010. aug. 24. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!