Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Az "ártalmatlanabb" cigaretta...

Phoney kérdése:

Az "ártalmatlanabb" cigaretta (vs. Vizipipa) miért sokkal erősebb?

Figyelt kérdés

Manapság sok „komoly ember” is állítja, hogy a vizipipa több nikotint, sokkal több CO-t, és legalább ugyanannyi kátrányt jelent, mint a cigaretta.


AZOKTÓL kérdezem, akik szerint ez így van: egy kétszemélyes vizipipát leürítünk fél óra alatt (nem sajnálom, jó sok füstöt szívok belőle), nem sok semmit érzek, de az a kevés is hamar elmúlik. Ez állítólag minimum egy fél doboz cigit jelent


Ha fél doboz cigit elszívok 10 óra alatt, az viszont eléggé szétcsap. 3-4 szál után már pihennem kell egy órát. Ha mindenből a vizipipában van több, akkor miért a cigitől csúszok szét? Kezdem azt hinni, hogy a cigigyárak PR-ja áll az ilyen "szakvélemények" mögött.


Ja és mindkettőt ritkán szívom.


2011. jan. 9. 21:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A fene se tudja itt már mi igaz. Minden esetre fent tartom az elméletem, hogy ha a vp olyan sok nikotint meg szén-monoxidot tartalmaz akkor én még miért nem kaptam soha nikotin vagy szén-monoxid mérgezést... Nem tudja az ember mit higgyen.
2011. jan. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én vízipipázom. Néha elszívok egy-egy szál cigit is. A cigitől még mindig inkább beszédülök (a gyengétől is), mint a pipától. Mondjuk lehet azért, mert egy éve pipázom, megszoktam.

A pipázásnál az is döntő szempont, hogy a víz megszűri, ráadásul nem egyedül szívod azt a dohánymennyiséget, amit beleteszel. A cigisdobozon asszem grammban van megadva a mennyiség (mondjuk 8 gramm), addig a pipadohánynak 0,05%-a nikotin. Az pedig kevesebb. De javítsatok ki, ha nem így van!

2011. jan. 10. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Kihagytam, hogy míg a ciginél van égéstermék, a papír, addig a pipánál nincs. Ez is egy szempont!
2011. jan. 10. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Franc tudja már mi az igaz. Jött a WHO az egyikkel, aztán egy tüdőgyógyász azt mondta, a vp károsabb, majd egy másik ezt megcáfolta, azt mondta,a cigigyárak pénzelték le őket, még mindig megoszlanak a vélemények. Már nekem sincsen fogalmam se mit higgyek, lényeg az, hogy mindkettő káros, és egyiket sem kell szívni.
2011. jan. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

vizipipában alapból nincsen kátrány... nemtudom mit lehetne tenni ezekkel a hülyékkel... ez egy olyan baromság és valakinek nagyon sikerült elterjesztenie mert szóba jött 1x a vp suliban és 1 tökidegen csaj megszólal hátunk mögött: "persze hogy károsabb, olyan mintha széltében elszívnál 10 cigit."


ilyeneket fel kéne világosítani..

2011. jan. 10. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én rendszeresen pipázom már 1 éve heti (3-4-5)alkalom és semmi olyan tünetet nem érzek amit 1év cigizés után éreztem..csak ki kell tapasztalni mind2őt
2011. jan. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!